به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، صبح امروز مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد امام علی(ع) و با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم برگزار گردید .

حجت الاسلام والمسلمین قائدی امام جمعه شهرستان بستک در این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت رحلت جانگداز آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت : آیت الله هاشمی دوران سخت و پرفراز نشیبی را در قبل از انقلاب پشت سر گذاشته اند و سخت ترین شکنجه های ساواک را تحمل کرده اند. وی ادامه داد هاشمی در دوران پس از انقلاب نیز در زمینه های سیاسی نقش های مهمی را در پشبرد انقلاب اسلامی ایفا کرد.

قائدی در ادامه با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری برای آیت الله هاشمی گفت ، رهبری برای آیت الله هاشمی سنگ تمام گذاشتند و او را یار دیرن و رفیق ۵۹ ساله خود خطاب کردند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بستک با اشاره به دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی افزود ، بعد از جنگ تحمیلی چیزی برای کشور نمانده بود و ذخیره صندوق ارزی کشور به ۵۰۰ میلیون دلار رسیده بود ولی با درایت این مرد بزرگ سدها ، کارخانه ها و راههای بزرگی احداث شد.

امام جمعه شهرستان بستک در ادامه گفت ، هاشمی پایه گذار دانشگاه آزاد اسلامی بود که در حال حاضر به بزرگترین دانشگاه جهان تبدیل شده است و بیشترین فارغ التحصیل را دارد.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی تصریح کرد ، متاسفانه ذخیره ها و ارکان انقلاب یکی پس از دیگری ما را ترک میکنند و فقط خداوند رهبری را که ذخیره انقلاب هستند برای ما حفظ کرده است. رفتن این افراد برای ما یک درس است که مراقب و قدردان یکدیگر باشیم و از این نظام و ملک و انقلاب مراقبت کنیم.

امام جمعه شهرستان بستک در پایان خاطر نشان کرد ، روزی که در یک مقطع شهید بهشتی مورد تهمت ها و هجمه هایی قرار گرفت ، به هاشمی گفت که این چرخه ای است که یک روز نوبت شما هم می شود. پس قدر همدیگر را بدانیم زیرا هاشمی کوله باری از تجربیات متفاوت بود.

#

اشتراک این خبر در :