به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، احمد جباری نماینده ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی گفت : رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی فقدانی بزرگ برای کشور و انقلاب اسلامی است و ایران اسلامی یکی از بزرگ‌ترین چهره‌های سیاسی خویش را از دست داد.

وی افزود: آیت‌الله هاشمی از ابتدای نهضت امام خمینی(ره) و در سخت‌ترین شرایط دوران در کنار امام و نیروهای انقلابی و مردم ایستاد و در تمامی سال‌های بعد از انقلاب اسلامی نیز تلاش فعالانه خود را در راه صیانت از ارزش‌های اسلامیت و جمهوریت نظام بکار گرفت و فقدان او برای همه ملت ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه دوستداران ایران و نظام جمهوری اسلامی غم بزرگی است.

عضو مجمع نمایندگان ادوار هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید جای خالی آیت‌الله هاشمی را برای رهبر معظم انقلاب اسلامی با تبعیت محض از ایشان و حرکت بر مدار رهبری با هوشیاری و هوشمندی جبران کنیم، افزود: حفظ وحدت در جامعه اسلامی باید مهم‌ترین اولویت ما در سال‌های آینده و در راه تداوم انقلاب اسلامی باشد.

جباری گفت: مسؤولیت‌پذیری هوشمندانه و مدبرانه آیت‌الله هاشمی در تمامی سال‌های بعد از انقلاب اسلامی و در مقاطع مختلف نشان داد که وی به عهدی که با امام خمینی(ره) و همه بزرگان نهضت اسلامی نهاده بود، استوارانه پای‌بند است.

وی عنوان کرد: رحلت ناگهانی آیت‌الله هاشمی غم بزرگی را بر دل و جان ملت ایران قرار داد که امیدواریم خداوند متعال روح بلند این مجاهد گرانقدر را با اولیا و صالحین محشور گرداند.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس نهم تصریح کرد: علاقه بی‌اندازه آیت‌الله هاشمی به حفظ نظام و اعتلای آن و عشق او به رهبری، بارها موجب شد تا دشمنان شخصیت وی را مورد حمله قرار دهند اما در تمامی این رخدادها، هرگز لحظه‌ای از اصول و آرمان‌های خود کوتاه نیامد.

جباری یکی از دغدغه‌های مهم آیت‌الله هاشمی را موضوع رفع محرومیت‌ها و توسعه کشور و مهار مشکلات اقتصادی عنوان و خاطرنشان کرد: در طول مجلس نهم و در قالب فراکسیون اهل‌سنت مجلس و کمیسیون عمران، چندین بار فرصت دیدار با ایشان را در مجمع تشخیص مصلحت نظام یافتیم که تمرکز و تأکید ایشان بر پیگیری برنامه‌های کلان در قالب چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام جمهوری اسلامی تدوین شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و حرکت بر مدار رهبری بود.

منبع : فارس

انتهای پیام/آ

#

اشتراک این خبر در :