به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بستک نیوز ، محمود راهپیما رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بستک ضمن تبریک فرا رسیدن هفته ثبت احوال به خبرنگار بستک نیوز گفت ،ثبت  احوال نوین، زمینه ساز دولت الکترونیک در کشور است و در این زمینه فعالیت های خوبی در حال انجام است. وی ادامه داد ، سوم دی‌ماه مصادف با سالگرد ثبت نخستین سند هویتی در ثبت احوال کشور است که به نام ثبت احوال نام گذاری شده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بستک ، با بیان اینکه پروژه صدور کارت هوشمند ملی در شهرستان بستک نیز همانند سایر شهرستان های کشور با سرعت زیادی در حال اجرا و پیگیری است، از مردم این شهرستان خواست با مراجعه به دفاتر پیشخوان ثبت احوال، دفاتر پستی و اداره ثبت احوال مراحل ثبت نام خود برای صدور کارت هوشمند ملی انجام دهند.وی گفت: توصیه می‌شود واجدان شرایط دریافت کارت هوشمند ملی نیز در اسرع وقت با مراجعه به مراجع یاد شده، نسبت به ثبت نام کارت هوشمند ملی اقدام کنند.

راهپیما در ادامه به ارائه آمار پرداخت و گفت ، تعداد واقعه ولادت ثبت شده در نه ماهه سال جاری ۱۶۳۶ مورد بوده که نسبت به نه ماهه سال قبل ۱۱/۶ درصد دارای رشد بوده است و تعداد واقعه فوت ثبت شده در نه ماهه سال جاری ۲۱۸ مورد بوده که نسبت به نه ماهه سال قبل ۹ درصد دارای رشد بوده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بستک به ارائه آمار در مورد ازدواج و طلاق در نه ماهه اول سال پرداخت و گفت تعداد ازدواج ثبت شده در نه ماهه سال جاری ۶۶۶ مورد بوده که نسبت به نه ماهه سال قبل ۹/۱ درصد دارای رشد بوده است و تعداد طلاق ثبت شده در نه ماهه سال جاری ۷۹ مورد بوده که نسبت به نه ماهه سال قبل ۳/۷ درصد دارای کاهش بوده است.

 

انتهای پیام/آ

#

اشتراک این خبر در :