به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، احمد جباری نماینده ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مصاحبه ای اختصاصی با بستک نیوز ، ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پرخیر و برکت رسول مکرم اسلام حضرت محمد(ص) و میلاد امام جعفر صادق(ع) به خبرنگار بستک نیوز گفت ، هفته وحدت در ایران الهام بخش دیگر ملل جهان است ، شما در هیچ جای دنیا چنین وحدتی را نمی بینید و همواره دشمن به روی همین قضیه دست گذاشته است و مورد حمله قرار داده است.

جباری در ادامه گفت ، علمای دینی اعم از شیعه و سنی همواره هوشیار بوده و هستند و توطئه دشمنان را خنثی می کنند وی اضافه کرد جامعه کنونی ما بیش از هر زمانی به معارف الهی برای عبور از مشکلات نیاز دارد .

وی به صحبت های اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد وحدت بین شیعه و سنی اشاره کرد و گفت ، بنا به تاکید امام خامنه ای،  هرکسی به مقدسات اهل سنت توهین کند مزدور دشمن می باشد و این نشان از تاکید رهبر انقلاب به وحدت میان شیعه و سنی دارد.

عضو مجمع نمایندگان ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی گفت ، فرصت بسیار مناسبی بعد از انقلاب اسلامی ایجاد شد تا به مشترکات مهم و اصولی ، بین شیعه و سنی پرداخته شود ، تا پرداختن به مسائل کوچک و فرعی که در بین مسلمانان وجود دارد. وی افزود بنده ۸ سال به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و در کمسیون عمران مجلس ، به عنوان رئیس کمیته حمل و نقل حضور داشتم و به عینه مشاهده کردم ، در هیچ طرح و پروژه ای بحث شیعه یا سنی بودن آن منطقه در نظر گرفته نمی شود ، چه بسا بیشتر اعتبارات اختصاص یافته به مناطق مرزی و سنی نشین بوده است.

جباری به دوران نمایندگی خود در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت ، وقتی یک شخص مسئولیت نمایندگی مردم را در یک دوره بعهده میگیرد در ابتدا نماینده مردم ایران است ، سپس نماینده منطقه خود می باشد ، پس به محل رجوع مردم ایران تبدیل می شود حتی در این زمان که نماینده مجلس نیستم نیز شوراها ، دهیاران ، شهرداران ، گاها مسئولین ، صنوف مختلف اجتماعی ، صیادان ، لنچ داران ، دانشگاهیان ، فرهنگیان و اقشار دیگر مردم به بنده رجوع می کنند و ما هم اخلاقا پیگیر مشکلات آنها هستیم .

وی به کارهای عمرانی انجام شده در دوره نمایندگی خود اشاره کرد و گفت ، در سالهایی که بنده به عنوان خادم مردم در مجلس شورای اسلامی حضورر داشتم ، کارهای زیربنایی خوبی انجام شده است که در منطقه می توانم با سربلندی حرکت کنم ،راه ها ، توسعه شبکه آب ، توسعه شبکه برق ، بیمارستانها ، توسعه سواحل ، موج شکن ها و …

وی افزود شما در نظر داشته باشید ، مردم بندرلنگه برای MRI باید به شیراز یا یزد مراجعه می کردند اما بحمدالله امروز مردم بندرعباس و قشم برای انجام MRI به بندرلنگه می آیند ، وی اضافه کرد سیتی اسکن شهرستان بستک نیز خریداری شده است و منتظر آماده شدن ساختمان آن برای بهره برداری می باشیم.

احمد جباری به شهرستان بستک اشاره کرد و گفت بعد از جدا شدن مسیر لار به بندرعباس از مسیر بستک ، عملا بستک از رونق افتاد و با باز شدن جاده لمزان به بستک مشاهده میکنیم که مردم بخش مهران جهت خرید های روزانه و حتی بحث درمان به بستک مراجعه می کنند و می توان گفت که این مسیر رونقی به شهرستان بستک داده است. وی اضافه کرد همچنین باز شدن مسیر فرامرزان به لامرد عملا این منطقه را از بن بست خارج کرد و باعث رونق این منطقه شد .

نماینده ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی به مسیر نامساعد بستک به بندرعباس اشاره کرد و گفت ، در آذرماه سال ۹۴ قراردادی مابین وزارت راه و پیمانکار، به ارزش ۲۲ میلیارد تومان جهت بهسازی و تعریض این مسیر منعقد شده است .

احمد جباری در پاسخ به سوال خبرنگار بستک نیوز در مورد ابطال انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در منطقه غرب هرمزگان، که ابطال این انتخابات را به او نسبت می دادند گفت ، اولا همه مردم ما می دانند که دستگاههای نظارتی کشور در بحث انتخابات کاملا فرآیند محور است، دوما اینکه بگوئیم شخصی باعث ابطال انتخابات در کشور شده است یک گفتار و رفتار غیر اخلاقی است و عقل ، جامعه و مردم آن را نمی پذیرد،که شخصی در تامین سرنوشت انتخابات به این مهمی دخالت داشته باشد. وی ادامه داد بنده با تمامی کاندیدهای دوره قبل دوست بوده و به همه آنها ارادت دارم ، درست است که در انتخابات گذشته به عنوان نماینده مردم حضور داشتم اما از دید دستگاههای نظارتی کشور فقط یک کاندید به مانند کاندیدهای دیگر بودم.

احمد جباری در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار بستک نیوز در مورد شرکت کردن در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت ۹۶ گفت ، حضور بنده در انتخابات آتی به درخواست مردم بستگی دارد ، زیرا ما میخواهیم نماینده مردم باشیم نه نماینده دولت ! با این حال در حال بررسی و رایزنی هستم ، انشالله امیدوارم هر آنچه خیر و صلاح جامعه و منطقه است پیش بیاید.

احمد جباری در ادامه گفت گاها دیده شده است که برخی به دنبال ناامید کردن مردم و تزریق یاس در رگ های جامعه می باشند و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مردم را نادیده میگیرند اما با انتشار و اطلاع رسانی خدمات نظام بوسیله سایت های خبری وزینی مثل بستک نیوز به امیدواری جامعه کمک می کنیم و اینکار باعث می شود که مردم شکرگزار باشند.

نماینده ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی در پایان گفت ، از سایت خبری وزین بستک نیوز کمال تشکر و قدردانی را دارم زیرا در این مدت کوتاه با انعکاس مشکلات و نیازمندیهای مردم و انعکاس خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران ، در دل مردم جا بازکرده است. وی افزود بدانید انعکاس مشکلات مردم از هرچیزی در جامعه بالاتر است چون این خبرگزاری ها هستند که مشکلات را به گوش مسئولان می رسانند. وی اضافه کرد هر بار بنده این سایت را دنبال کردم به واقع دیدم که مشکلات و نیاز های جامعه را به موقع به گوش مسئولان می رساند که همینجا از زحمات شما تشکر و قدردانی را دارم.

انتهای پیام/آ

 

#

اشتراک این خبر در :