دسته‌بندی نشده
کد خبر : 16625
جمعه - ۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
امام جمعه شهرستان بستک:

تحریم های تکراری تنها سلاح موجود آمریکا علیه ایران است

امام جمعه شهرستان بستک گفت: جمهوری اسلامی ایران بر پایه ایمان به ارزش های الهی، همواره حقوق بشر و کرامت انسانی را به عنوان نقطه مرکزی پیام ادیان آسمانی مورد توجه قرار داده است.

تحریم های تکراری تنها سلاح موجود آمریکا علیه ایران است

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه با برشمردن رهنمودهای مقام معظم رهبری در درس خارج فقه گفت: در حالی که نزدیک به یک سال و نیم از خروج آمریکا از برجام می گذرد، کشورهای اروپایی نتوانسته ‏اند هیچ‏ گونه اقدام موثری برای حفظ برجام انجام دهند و اکنون به بهانه حمله یمن به تأسیسات نفتی عربستان، خواستار گسترش دامنه مذاکرات در موضوعات دیگر با ایران شده ‏اند.

وی افزود: در شرایط جنگی همه ارکان نظام اسلامی باید آرایش جنگی به خود بگیرند.در جنگ اقتصادی نیز باید همه دستگاه‏ های نظام اسلامی،‏ آرایش متناسب با جنگ اقتصادی به خود بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی “ارتقای حقوق عمومی و شهروندی” را هدف جدید قوه قضاییه دانست و ابراز داشت: مبارزه با فساد اقتصادی به عنوان اقدام مبارک قوه قضاییه از جمله سیاست هایی است که مرتبط با ارتقای حقوق شهروندی و کرامت انسانی است.جمهوری اسلامی ایران، بر پایه ایمان به ارزش های الهی، همواره حقوق بشر و کرامت انسانی را به عنوان نقطه مرکزی پیام ادیان آسمانی مورد توجه قرار داده است.

وی تصریح کرد: حل مشکلات کیفری زندانیان با دستورالعمل های جدید، حمایت قانونی از شهروندانی که در افشای فساد اقتصادی به قوه کمک نمایند، فراخوان رییس قوه قضاییه درخصوص مشارکت ‏جویی از مردم و نخبگان در روند تحولات دستگاه قضایی با توجه به فضای مجازی از جمله دیگر رویکردهای مثبت ریاست محترم قوه قضاییه در حل مسائل بنیادین کشور در جهت تحقق حقوق شهروندی و ارتقای حقوق عمومی در کشور است.

خطیب جمعه شهرستان بستک حمایت از حقوق شهروندی در حوزه بانوان را مستلزم دو اقدام “هنجارسازی” و “ایجاد ساز و کار نظارتی و قانونی برای اجرا و رعایت آن هنجارها” بیان کرد و افزود: برای فرهنگ سازی در این زمینه لازم است قوانین پشتیبان نیز مصوب گردد تا حقوق شهروندی بانوان محقق گردد.

وی اظهار داشت: اخیرا لایحه “صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت” جهت سیر مراحل قانونی از قوه قضاییه به دولت ارسال شده است.اقدامی که نشانگر تلاش جدیدی از سوی قوه قضاییه برای حل مسائل بنیادین کشور بدون هیاهو و سیاست بازی های مرسوم در کشور است.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحریم های تکراری آمریکا و سریال تکراری بلوف جنگی علیه ایران گفت: حمله به قلب صنعت نفتی عربستان توسط انصارالله باعث شده تا سعودی ها امیدوار به حمله نظامی آمریکا به ایران باشند.اما مقامات آمریکایی که در ابتدا ایران را تهدید به واکنش سخت کردند به تدریج از مواضع خود در برابر ایران عقب نشینی کردند.

وی خاطرنشان ساخت: عقب نشینی آمریکا در برابر ایران به دلیل قدرت بازدارنده و نظامی ایران است.آمریکا برای نخستین بار در جنگ هشت ساله در مقابل انقلاب اسلامی ایران وارد جنگ شد و آن تجربه تبدیل به درس مهمی برای سران این کشور شده است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی تاکید کرد: حملات اخیر انصارالله یمن به آرامکوی عربستان باعث هراس در بین ارتجاع عرب و حامیان غربی این کشورها شده است.عربستان پس از این حملات با منتسب کردن آن به ایران دست به دامان آمریکا شده تا علیه تهران واکنشی سخت نشان دهد، اما آمریکا که از جواب دادن به ضربه بزرگ ایران در ساقط کردن پهپاد آمریکا ناتوان مانده از واکنش نظامی علیه ایران عاجز است اما برای دلخوشی و همچنین دوشیدن کشورهای عربی مانند عربستان، تحریم ‏های قبلی ایران را به عناوین مختلف تکرار کرد.

انتهای پیام / ش.ز