به گزارش بستک نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری بستک، محمد احمدی در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان که با موضوع بررسی وضعیت آب برگزار گردید اظهار داشت:  با توجه به اینکه شهرستان بستک در سالهای گذشته با مشکل کمبود آب مواجه بوده، اگر نتوانیم مدیریت صحیحی را در حوزه برداشت و مصرف آب انجام دهیم، مشکلات کم‌آبی مردم دو چندان می‌شود.

وی افزود: در این زمینه اولویت اصلی فرمانداری در سال ۹۵ تأمین آب شرب سالم شهروندان بوده تا مانند سال‌های گذشته با مشکل کم‌آبی در تابستان و فصل گرما روبه‌رو نباشیم.

معاون فرماندار بستک بیان داشت: شهروندان باید با رعایت الگوهای مصرف و سرلوحه قرار دادن صرفه‌جویی، مسئولان را در اجرای سیاست‌هایی که منتهی به تأمین آب شرب سالم به ویژه در فصول گرم سال می‌شود، یاری کنند.

مهندس احمدی عامل عمده در افت فشار آب شرب در روستاها را استفاده از انشعابات غیر مجاز عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود با همکاری دستگاه‌های متولی با قاطعیت با متخلفان برخورد شود.

دبیر شورای پدافند غیرعامل شهرستان بستک تصریح نمود: اگر برنامه مدونی برای تامین آب موردنیاز شهرستان در حوزه آب شرب، صنعتی و کشاورزی ارائه نشود قطعا” با قطعی آب و چالش‌های پیش رو در حوزه صنعتی و کشاورزی مواجه خواهیم شد.

معاون فرماندار بستک بر برخورد قاطع و جدی با حفر چاه‌های غیر مجاز، اصلاح شبکه آبرسانی  و نظارت بر برداشت آب ذخایر زیرزمینی تاکید کرد.

انتهای پیام./