به گزارش بستک نیوز ، نماینده غرب هرمزگان در خانه ملت با اشاره به سفر اخیر وزیر بهداشت به استان و نبود هیچپروژه‌ای از غرب هرمزگان در پروژه‌های افتتاح شده در این سفر گفت: مردم ما از کم‌توجهی‌ها و بی‌توجهی‌ها گله‌مندند.

احمد جباری در این خصوص گفت : در مراسمی که چند روز قبل با حضور وزیر انجام شد و پروژه های مختلفی نیز درحیطه‌ی بهداشت و درمان افتتاح شد، متأسفانه هیچ برنامه‌ای برای غرب هرمزگان دیده نشده بود که این مسأله حاکی ازرویکرد چند سال اخیر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان است.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان با انتقاد از نگاه نادیده انگارانه و تبعیض آمیز مدیریت دانشگاه علوم پرشکیهرمزگان به شهرستانهای مناطق غربی، این رویکرد را بسیار ناعادلانه و غیر حرفه‌ای دانست که در تخصیص منابع مالی ونیروهای انسانی طی سالیان اخیر بوضوح خود را نشان داده است.

نماینده‌ مردم بندرلنگه، بستک، پارسیان و کیش در مجلس شورای اسلامی افزود: ما همواره به حضور مدیران بومی تأکیدداریم ولی لازم است این دیدگاه در بین مدیران بومی نهادینه شود که هرمزگان مقتدر متشکل از تمامی شهرستانهای ایناستان است و نه تنها تعدادی از آن! فلذا این مسئولان باید مدیران بومی تمام نقاط استان هرمزگان باشند.

جباری در ادامه‌ انتقادات خود از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به بحث توزیع ظرفیت های مدیریتی پرداخت و گفت: باوجود اینکه غرب استان دارای بهترین فرزندان متخصص و کارآزموده در رشته‌های مختلف علوم پزشکی می‌باشد و ازظرفیت این عزیزان بعضأ در خارج کشور نیز بهره برده میشود، متأسفانه مدیریت علوم پزشکی استان در قبال اینظرفیت‌ها نادیده انگاری و تبعیض آمیز است.

نماینده غرب استان در خانه ملت در همین راستا ادامه داد: بنا بر چه دلیل عقلی از این فرزندان غرب هرمزگان در عرصه‌مدیریت یا معاونت در دانشگاه علوم پزشکی با آن وسعت استفاده ای نمیشود و ما عملأ یک چهره‌ غرب هرمزگانی نیز درچرخه‌ی مدیریتی علوم پزشکی استان نداریم.

عضو هیأت رئیسه‌ کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از اینگونه رویه‌هایمعیوب خواستار بازنگری در این نگاه شد و تأکید کردکه با رویکرد چند سال اخیر آقایان، جامعه‌ی غرب هرمزگان احساس میکنند که گویا از دیار و استان دیگری هستند!

جباری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وجود خیّران خوشنام، فعال و با انگیزه در منطقه‌ی غرب هرمزگان اشاره کردکه از آمادگی کافی جهت احداث مراکز بهداشتی و درمانی برخوردارند ولی متأسفانه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگاننتوانسته یا نخواسته است از ظرفیت عظیم آنها بهره ای ببرد.

دبیر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید جدی بر این موضوع که دیگر دوران نادیده انگاری و عدم توجه بهغرب هرمزگان بسر آمده است، خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خواستار اخذ فوری مجوز جهت راه اندازیدانشکده‌ علوم پزشکی غرب هرمزگان در بندرلنگه و بیمارستانهای بندرچارک، جناح و لمزان شد.

انتها/