به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، سید شمس الدین حسینی قتالی فرماندار شهرستان بستک در این جلسه پس از بررسی مسائل و مشکلات حوزه بانوان شهرستان طی سخنانی بیان داشت: زنان همانگونه که در تربیت فرزندان مهمترین نقش را دارند در سطوح مختلف مدیریت کلان جامعه نیز نقش و تاثیر چشمگیری داشته اند.

وی از رییس کانون فرهنگی اجتماعی «مه‌دخت» شهرستان برای فعالیت های خوبی که توسط این کانون در شهرستان صورت گرفته تشکر کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بستک به برگزاری کنگره ملی و تجلیل از هفده هزار شهید زن، جانباز و آزاده که در نیمه اول بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد اشاره و به برنامه ریزی و آمادگی جهت هر چه بهتر برگزار شدن این کنگره تاکید کرد.

در ادامه این جلسه، آرزو قاسمی رییس کانون فرهنگی اجتماعی «مه‌دخت» شهرستان بستک عملکرد یکساله کانون را تشریح کرد.

وی درخصوص اهداف این سازمان مردم ‌نهاد گفت: کانون از سال ۱۳۹۵ با مجوز رسمی از فرمانداری با هدف ارتقای سطح آگاهی، بینش، توانمندی، مشارکت اجتماعی و حضور موثر زنان در جامعه فعالیت خود را آغاز کرده است.شناسایی و بکارگیری زنان با استعداد، تقویت اعتماد به نفس، خودباوری و ایجاد فضای مساعد برای رشد فکری و اجتماعی زنان شهرستان از مهمترین اهداف کانون است.

رییس کانون فرهنگی اجتماعی زنان مه‌دخت در مورد فعالیت‌های کانون در سال جاری گفت: با توجه به اپیدمی کرونا، تغییراتی در برگزاری برنامه‌ها ایجاد کردیم.دوره‌های آموزشی در دوران کرونا به صورت مجازی برگزار شد.گفت‌وگوی آنلاین با حضور مشاوران و کارشناسان خبره شهرستان و استان از دیگر فعالیت‌های کانون بود.جلسه‌های آنلاین با موضوع‌های افسردگی و پذیرش مسئولیت در دوران کرونا، انطباق ‌پذیری کودکان با شرایط جدید تحصیلی و چالش‌های آموزش مجازی برگزار شد.

وی در مورد فعالیت‌های علمی و پژوهشی کانون گفت: مهمترین فعالیت‌ها در کمیته آموزش و پژوهش صورت گرفته است.تدوین طرح‌های پژوهشی و همکاری با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با موضوعات آموزش بارداری سالم به زنان روستایی شهرستان، طرح ازدواج زود هنگام، ارائه سه طرح توجیهی اقتصادی برای اشتغال‌زایی از طریق سازمان های مردم نهاد حوزه زنان شهرستان (با نظارت دفتر امور بانوان فرمانداری) از جمله مهمترین فعالیت‌های یکساله کانون بوده است.

قاسمی در مورد فعالیت‌های کمیته فرهنگی نیز گفت: طرح پویش گرم و انفاق در راستای یاری رساندن به زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست، بیماران، معلولان و نیازمندان از ابتدای سال جاری تاکنون انجام شده است.در «پویش گرم» لباس‌های مناسب فصل سرد توسط اعضا کانون تهیه و بافته شد که در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

رییس کانون بانوان شهر بستک در پایان جلسه از حمایت‌های قتالی فرماندار شهرستان، امور بانوان فرمانداری، اعضای کانون، مسئولان کمیته‌های انفاق و طرح پویش گرم تشکر و قدردانی کرد.

در این جلسه برنامه های پیشنهادی مشاوران بانوان دستگاه های اجرایی شهرستان به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت هفته زن و مقام مادر در بهمن ماه و همچنین برنامه های چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر در حوزه بانوان و خانواده ارائه شد.

انتهای پیام / ش.ز