به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، علی سلمانی سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بستک در دیدار با رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان که در راستای هفته کارآفرینی صورت گرفت با اشاره به افزایش توان اقتصادی و خدمات بهتر به جامعه دانش آموزی گفت: تشکیل تعاونی های دانش آموزی و همچنین مشارکت فرهنگیان در توسعه و عمران شهرستان اهمیت ویژه ای دارد.

وی افزود: با برنامه ریزی و ایجاد اشتغال، می توانیم در جهت کاهش نرخ بیکاری و همچنین توسعه بخش تعاون شهرستان تلاش کنیم.

سلمانی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های آموزش و پرورش این شهرستان افزایش توان مالی این نهاد می باشد تصریح کرد: با توسعه هم افزایی و ایجاد امکانات لازم برای دانش آموزان در جهت توانمندسازی و آماده سازی آنان از طریق واگذاری بخشی از پروژه ها و طرح های دستگاه های اجرایی، آنها را به عنوان افراد متخصص و با تجربه برای ورود به بازار کار آماده نماییم.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بستک اضافه کرد: برای راه اندازی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان، نیازمند خیرین کارآفرین هستیم که با توانمندسازی نیروی جوان، موجبات پیوند نهادهای اقتصادی و تربیتی را به عنوان دو نهاد اجتماعی تاثیرگذار فراهم سازیم.

در ادامه این دیدار بهرام فولادچنگ رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بستک با اشاره به راهکارهای افزایش توان اقتصادی آموزش و پرورش و ارائه خدمات به جامعه دانش آموزی گفت: بایستی در جهت استحکام ارتباط منطقی نیازهای بازار کار با سیستم تربیتی گام برداریم.

وی جامعه فرهنگیان و دانش آموزی را یکی از مهمترین پتانسیل های توسعه بخش تعاون شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت: این نهاد تربیتی می تواند از طریق تشکیل تعاونی های دانش آموزی و مشارکت فرهنگیان بستک در تشکیل تعاونی سهم بسزایی را در توسعه و عمران بخش تعاون شهرستان ایفا کند.

انتهای پیام / ش.ز