به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، سید حبیب الله شیدایی بخشدار مرکزی بستک در حاشیه برگزاری کارگاه اظهار داشت: متاسفانه آمار فوت ناشی از حوادث ترافیکی در شهرستان بستک برابر با آمار یک استان می باشد و این موضوع نیاز به آموزش و همکاری ارگان های ذیربط وهمکاری خانواده ها دارد.

وی با اشاره به فوت چهار جوان در روستای انوه در ۸ ماه اخیر افزود: خانواده ها مراقب فرزندان خود باشند، نبایستی موتورسیکلت در اختیار جوان زیر سن قانونی قرار داد که با بی احتیاطی خود را به کام مرگ بکشاند.

بخشدار مرکزی در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرد: بعضا اعمال مقررات راهنمایی از سوی برخی افراد با مقاومت روبرو می شود در حالیکه اعمال قانون برای ایجاد بازدارندگی و کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات می باشد و حمایت غیر منطقی از افراد متخلف در حوزه رانندگی راکبین موتور سیکلت به ضرر خود آنهاست و آموزش و همکاری مردم و خانواده ها با پلیس اهمیت دارد.

در ادامه این جلسه جناب سروان امیریان مسئول پلیس راه شهرستان با تشریح آمار و ارقام تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن و طرح قوانین مربوطه در این زمینه، راهکارهای لازم را به طور مفصل تشریح کرد و خواستار همکاری خانواده ها با پلیس در زمینه استفاده مستمر راکبین موتور سوار از کلاه ایمنی شد.

قابل ذکر است در پایان کلاه ایمنی بین راکبین موتور سوار توزیع گردید.

انتهای پیام / ش.ز