به گزارش بستک نیوز ، سید شمس‌الدین حسینی قتالی فرماندار شهرستان بستک با توجه به افزایش قابل توجه آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان و وضعیت قرمز موجود به خبرنگار ما گفت: متاسفانه در روزهای اخیر مردم توصیه های کرونایی را فراموش کرده اند و ماسک ها را کنار گذاشته اند که باعث ایجاد خوشه های خانوادگی کرونا در جای‌جای شهرستان شده است.

فرماندار بستک به تشدید نظارت ها و جدی تر شدن برخوردها در خصوص اصنافی که توصیه ها را جدی نمیگیرند اشاره کرد و افزود : از فردا تیم های بازرسی بهداشت محیط ، بازرسان اداره صمت و اتاق اصناف در سطح شهرستان چند برابر گذشته به نظارت از اصناف خواهند پرداخت و در این مرحله در صورت مشاهده عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط صاحبان اصناف در صورت مشاهده مشتریان فاقد ماسک ، صنف مربوطه پلمپ خواهد شد ، لذا وظیفه توصیه و خدمات ندادن به افراد فاقد ماسک به عهده صاحبان مشاغل است.

قتالی گفت: سختگیری ها در استفاده از ماسک به منظور حفظ سلامت مردم و جامعه است و هروقت در شهرستان کمی استفاده از ماسک کمتر شده است شاهد اوج گیری کرونا بوده ایم.

فرماندار بستک در پایان از مردم خواست باتوجه به مطلوب بودن هوا لطفا از حضور در دورهمی ها، مجالس شلوغ شبانه ، نشست های خانوادگی و استفاده مشترک از قلیان به جد پرهیز کنند.

انتها./