به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، سید شمس الدین حسینی قتالی فرماندار شهرستان بستک در این جلسه با تشریح شرایط روز و ضرورت پدافند غیرعامل اظهار داشت: با توجه به شرایط کشور ما و در معرض خطر قرار داشتن اتفاقات طبیعی و حوادث، می توان ضمن توجه به مسئله پدافند غیرعامل، میزان خسارت احتمالی را در اتفاقات غیر قابل پیش ‌بینی کاهش داد و به حداقل رساند.

وی افزود: اگر ما بتوانیم با برنامه ریزی دقیق و صحیح نجات دهنده جان یک نفر در حوادث باشیم کار بزگی انجام داده ایم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بستک به برنامه ها و اهداف هفته پدافند غیرعامل که از تاریخ ۸ لغایت ۱۴ آبان ماه برگزار می شود اشاره و خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی دقیق در زمینه آمادگی و آگاه سازی مردم شهرستان، گامی اثربخش برداریم چون هدف اصلی ما خدمت گذاری به مردم است.

وی با اشاره به متفاوت بودن برنامه های امسال پدافند غیرعامل با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: شیوع کرونا نمونه‌ ای از این تهدیدات است که زندگی انسان را تحت تاثیر قرار داده و همه را درگیر مقابله با این ویروس و کاهش خطرات و عوارض آن کرده است.

فرماندار شهرستان بستک با تاکید بر موضوع آموزش، افزایش سطح آگاهی مردم و تلاش برای پیشگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا، آشنایی مردم با این ویروس را در کاهش نگرانی آن‌ ها به میزان قابل توجهی موثر خواند.

نویسنده : شهاب زمانی

انتهای پیام / ش.ز