به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، موسی خواجوی معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بستک در مصاحبه ای خبری درخصوص بازگشایی مدارس، ضمن اشاره به اهمیت سلامت دانش آموزان و همکاران و اجرای کامل پروتکل های بهداشتی گفت: با توجه به شرایط کنونی، مدیران مدارس می بایست با آگاهی کامل از مفاد دستورالعمل جدید بازگشایی مدارس نسبت به اجرای کامل آن اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با تاکید بر حضور کلیه همکاران در تمامی وضعیت ها در مدارس افزود: براساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مدارس در یکی از وضیعت های قرمز (غیرحضوری)، زرد (نیمه حضوری) و سفید (حضوری) قرار خواهند گرفت.

خواجوی با بیان اینکه روند آموزش دانش آموزان نباید تعطیل باشد اظهار داشت: مدیران می بایست با استفاده از رسانه های الکترونیکی، صوتی، تصویری و… به عنوان بخش جدایی ناپذیر از آموزش جهت فعالیت در هر یک از وضعیت های سه گانه نسبت به آموزش مجازی آمادگی کامل را داشته باشند.

این مقام مسئول با اشاره به الزامی بودن نصب و عضویت تمامی معلمان در شبکه آموزشی دانش آموزی (شاد) تصریح کرد: طبق شیوه نامه بازگشایی مدارس در وضعیت زرد، دانش آموزان دو روز در مدرسه (بصورت زوج یا فرد) با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی حضور خواهند داشت.

وی از مدیران خواست اطلاعات دقیقی از دسته بندی بهره گیرندگان از خدمات آموزشی داشته باشند و نسبت به دانش آموزانی که دسترسی به فضای مجازی ندارند از طریق درسنامه، جزوات آموزشی بصورت آفلاین اقدام نمایند.

معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بستک اضافه کرد: مدیران مدارس با توجه به شرایط حساس کنونی و حفظ سلامت دانش آموزان، دروس کار و فن آوری و هنر در برنامه هفتگی خود را در یک روز قرار داده تا بتوان بصورت تراکمی (تجمیعی) ارائه نمود.

موسی خواجوی در پایان گفت: در سال تحصیلی جدید ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با مدیریت و استفاده بهینه از پلت فرم شاد، روند ساعات آموزش مجازی در مقطع ابتدایی پایه اول ۲۵ دقیقه، سایر پایه ها ۳۰ دقیقه و مقطع متوسطه ۳۵ دقیقه می باشد.

انتهای پیام / ش.ز