به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، جلسه قرارگاه پدافند زیستی شهرستان بستک به ریاست حسینی قتالی فرماندار شهرستان، اعضای شورای تامین و مدیر شبکه بهداشت و درمان با موضوع تشکیل کارگروه های قرارگاه پدافند زیستی شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان بستک در این جلسه بیان داشت: اصلی ترین هدف در پدافند زیستی مردم هستند، از این رو پدافند زیستی را مردم محور یا انسان پایه فرض و تعریف می نمایند.

وی افزود: تهدیدات زیستی امروزه در سه حوزه حوادث طبیعی، بیوتروریسم و جنگ زیستی قابل بحث است و بیوتروریسم که به سلاح خاموش نیز معروف است شکل دیگری از تهدیدات زیستی محسوب می ‌شود که به عنوان تهدید هزاره جدید شناخته می‌شود.

سید شمس الدین حسینی قتالی در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا فعالیت های خوبی توسط سپاه و نیروهای تحت امر در بحث ضدعفونی اماکن شهر و روستا انجام شده است.

وی آموزش دادن به مردم و گوشزد کردن خطرات در پدافند زیستی را موجب کاهش خسارت زیستی و جانی عنوان کرد و افزود: ما می توانیم از کمبودها، پیشرفت ها و از تهدیدها، فرصتها را بسازیم.

فرماندار شهرستان بستک بر تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در سطح محلات تأکید و عنوان کرد: هر روستا با محوریت امام جمعه، دهیار، شورا، فرمانده پایگاه بسیج و مسئول خانه بهداشت و معتمدین، نیازمندی‌های روستای خود را تأمین کنند تا نقاط ضعف و قوت شناسایی شود و آمادگی هر گونه خسارت احتمالی را داشته باشند.

قابل ذکر است در پایان این جلسه، احکام مسئولین کارگروه های پدافند زیستی شهرستان توسط فرماندار اعطا شد.

انتهای پیام / ش.ز