به گزارش بستک نیوز ، سیدشمس الدین حسینی قتالی فرماندار بستک در جلسه بررسی مشکلات زمین های روستایی که روز گذشته با حضور فرماندار بستک ، نماینده غرب هرمزگان و برخی دیگر از مسئولین در فرمانداری بستک برگزار شد افزود : متاسفانه در سنوات گذشته برخی شوراهای اسلامی بدون رعایت مسائل قانونی و گذراندن روند اداری اقدام به فروش اراضی در برخی روستاها کرده اند که امروز گریبان آنها را گرفته است. وی افزود : متولی فروش و واگذاری زمین در روستاها بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و هیچ شورایی در هیچ روستایی حق فروش زمین به اشخاص را ندارد و در صورت انجام این کار متخلف محسوب شده و به مراجع قضایی معرفی می شود.

وی در ادامه ضمن انتقاد از روند طولانی واگذاری زمین در برخی روستاها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : خیلی از جوانها به دلیل نداشتن زمین برای ساخت مسکن در روستاها مجرد مانده اند و یا حتی گفته می شود که مشکلات مسکن در روستاها دلیل طلاق و جدایی جوانان در شهرستان بستک نیز هست.

قتالی در پایان گفت: بنیاد مسکن اهتمام ویژه ای در خصوص حل معضلات واگذاری زمین در روستاها به جوانان داشته باشد زیرا برخی روستاها بعد از گذشت عمر ۴۱ ساله انقلاب هیچگونه واگذاری زمینی از سوی بنیاد مسکن نداشته اند که باعث شده است که مردم برای رفع نیاز مسکن خود ناچارا در اراضی ملی دخل و تصرف کنند که موجب مشکلات امروزی شده است.

انتها/آ