به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، صبح دیروز جلسه ای با حضور ،نماینده غرب هرمزگان ،فرماندار بستک ، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هرمزگان ،معاون مدیرکل منابع طبیعی استان هرمزگان ، رئیس امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ، بخشداران ، رئوسای شورای اسلامی بخش ها و رئوسای شورای اسلامی شهرها به منظور بررسی مسائل و مشکلات مربوط به واگذاری زمین های روستایی در فرمانداری شهرستان بستک برگزار شد.

احمد جباری نماینده غرب هرمزگان در این جلسه ضمن اشاره به این موضوع که همه دستگاههای اجرایی باید با همدیگر تعامل داشته باشند افزود : برازنده نیست که در یک شهرستان و یا استان دستگاههای اجرایی با همدیگر اختلاف داشته باشند و کار مردم به واسطه این اختلافات روی زمین بماند.

وی در ادامه با اشاره به نیروی انسانی کم شعبه بنیاد مسکن شهرستان بستک نسبت به وسعت شهرستان گفت : چطور چهار کارمند می تواند مسائل مربوط به یک شهرستان با چنین وسعت و پراکندگی را مدیریت کند ، وی افزود : اگر در روستایی توسط مردم تصرف صورت می گیرد به این معنی است که ما درست به وظایف قانونی خود عمل نکرده ایم نتوانستیم به جوانان آن روستا زمینی که حقشان است را وگذار نماییم و آن جوان مجبور به تصرف می شود زیرا اگر اینکار را نکند باید برای زندگی کجا برود؟

نماینده غرب هرمزگان با انتقاد از واگذاری زمین های مستعد و نزدیک به روستاها به طرح ها و پروژه ها افزود : در برخی واگذاری ها زمین های نزدیک به شهرها و روستاها به طرح هایی واگذار می شود که آن زمین ها مستعد مسکونی و الحاق به روستاهاست و البته این طرح ها در حد یک دیوار کشی رها می شوند و نظارتی برای ساخت و ساز آن ها وجود ندارد. وی افزود : در واگذاری ها افق آینده در نظر گرفته نمی شود مثلا در واگذاری زمین به شهرک صنعتی بستک با وجود داشتن یک شهرک صنعتی در مسیر توسعه شهر شهرک صنعتی شماره ۲ را احداث میکنیم و یا ابتدای شهر بستک در گذشته مقادیر بسیار زیادی زمین در قالب طرح باغ واگذار شده است ! دلیل این واگذاری ها در مسیر توسعه شهرها و روستاها چیست؟

دبیر کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت : همه میگویند بنیاد مسکن وظایف خود را خوب انجام نداده است ! بنده می گویم ، دهیار میگوید ، شورا می گوید ! حتما یک جای کار می لنگد و کارها دیر پیش می رود که این طور میگویند !

احمد جباری در ادامه گفت : امیدواریم که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص افرادی که در گذشته وامی به جهت تعمیر مسکن قدیمی خانواده خود گرفته اند نیز تجدید نظر کند و این افراد را نیز واجد شرایط دریافت زمین بداند.

نماینده غرب هرمزگان در پایان ضمن تاکید این موضوع که با زمین خواری و خوردن و به جیب زدن پولهای میلیاردی در خصوص فروش زمین در هر جایی مخالفیم و خواهان برخورد با افرادی هستیم که به اموال بیت المال دست درازی می کنند از مسئولین حاضر در این جلسه خواست تا مشکلات روستاهایی مانند عالی احمدان و زنگارد که به واسطه واگذاری زمین توسط شوراها به جوانان در گذشته دچار مشکلات قضایی شده اند به نحوی قانونی حل و فصل شود.

انتها/آ