به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، صلاح الدین احمدی رییس شورای اسلامی شهر بستک طی گفتگویی مشکلات آب شرب بستک را مورد بررسی قرار داد و در این خصوص گفت: از شرایط امروز طوری به نظر می رسد که حل مشکل آب شهر بستک دور از تصور است و تلاشی از سوی مسئولین برای حل این معضل دیده نمی شود.

وی با اشاره به این موضوع که مردم از کم آبی و گاها بی آبی در رنج و عذاب فراوان هستند و این موارد به گوش ما بعنوان نمایندگان مردم در شورای شهر می رسد اضافه کرد: حرکت قابل توجهی از سوی مسئولین آب و برق شهرستان و استان برای حل این موضوع انجام نمی شود و طوری برداشت می شود که این عزیزان نه با گرمای شدید این روزها مواجه اند و نه با بیماری کرونا!

این مقام مسئول اضافه کرد: هرساله در این فصل با باران های موسمی که با طوفان همراه است مواجه هستیم اما شبکه فرسوده انتقال برق به چاه های لاورمیستان علیرغم همه پیگیری ها تعویض و یا اصلاح نمی شود!

احمدی در ادامه با انتقاد از فرسوده بودن خط انتقال آب به شهر بستک افزود: این خط انتقال هر از چند گاهی در قسمتی از مسیر به دلیل فرسودگی دچار ترکیدگی می شود.

وی با انتقاد از قطعی های پی در پی آب در روزهای گرم افزود: نمی دانم چرا امور آب و فاضلاب شهری نمی تواند یک حلقه چاه موجود در غرب شهر کوهیج را وارد مدار کند و دلیل تعلل این اداره چیست!؟ شاید اگر چاه کوهیج وارد مدار شود شهروندان بستکی و شهرها و روستاهایی که از خط لاورمیستان استفاده‌ می کنند کمتر با جیره بندی آب مواجه شوند و یا دیگر مجبور نشوند آب غیر بهداشتی را با قیمت های گزاف خریداری کنند.

رییس شورای اسلامی شهر بستک در ادامه با انتقاد از ناتمام ماندن سد خاکی لاورمیستان افزود: عملیات اجرایی این پروژه مدت هاست متوقف شده، در حالیکه این سد می تواند سفره زیر زمینی را تغذیه و مقداری از کمبودها را در زمینه آب شرب جبران نماید.

وی در پایان گفت: شورای اسلامی شهر بستک چندین سال است پیگیر حل مشکلات آب شرب است که امروز نیز از نماینده مردم در مجلس، استاندار، فرماندار و مسئولین آب و برق شهرستان و استان درخواست داریم این موضوع که بسیار حیاتی و مهم است را با جدیت بیشتری حل نمایند.

انتهای پیام / آ