به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، پنجمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بستک با هدف ساماندهی مشاغل ساختمانی به ریاست فرماندار و با حضور اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار و موانع و مشکلات موجود در صنعت ساختمانی مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه فرماندار شهرستان با تاکید بر فقر نیروی کار بومی در صنعت ساختمان خواستار برگزاری دوره های آموزشی و تربیت نیروهای متخصص بومی برای ایجاد رونق در این صنعت گردید.

همچنین در حاشیه ای از این جلسه دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بستک با اشاره به وجود قوانین مناسب برای نرخ گذاری و ضمانت حُسن اجرای نرخ مصوب در صنعت ساختمان خاطرنشان کرد: با انعقاد پیمان های دسته جمعی و تشکیل انجمن‌ صنفی کارفرمایان ساختمانی و کارگران ‌ساختمانی، می توان با مشارکت این انجمن ها مسائل و مشکلات موجود در صنعت ساختمان را مرتفع کرد.

لازم ‌به ذکر است با توجه به فقر شدید نیروهای متخصص بومی در صنایع ساختمان و مشاغل فنی شهرستان بستک و توصیه های ریاست کارگروه شهرستان، در پایان این جلسه مقرر شد با محوریت دبیرخانه کارگروه با مشارکت مرکز فنی حرفه ای و سایر دستگاه های اجرایی، دوره های آموزشی هدفمند برای تربیت نیروی انسانی لازم در این صنایع برگزار گردد.

انتهای پیام / ش.ز