به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، ماشاالله خنجی رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بستک گفت: احداث مجموعه اقامتی و تفریحی گردشگری ساماندهی آبگرم شیخ حسن عالی کوهیج توسط شهرداری این شهر باعث رونق توسعه صنعت گردشگری در شهر تازه تاسیس کوهیج می شود.

وی افزود: امروز زندگی شهری و نظام اجتماعی موجود در شهرها، انسان ها را از مسیر اصلی زندگی دور کرده و با وجود رفاه و امکانات بسیاری که در اختیارشان قرار داده از سادگی طبیعت به دور شده اند که یکی از بهترین راه های تبادل فرهنگی، رونق توسعه صنعت گردشگری است.

خنجی تاکید کرد: گردشگری همچمون مجموعه شرایط آسایش اقلیمی در یک سفر می باشد، بنابراین شرایط آب و هوایی نقش بسزایی در این امر خواهد داشت.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بستک در ادامه اظهار داشت: حضور گردشگران تا حد زیادی موجب رونق اقتصادی و بالا رفتن سطح فرهنگی و بومی می شود.با وجود آثار تاریخی متعددی که در شهر کوهیج وجود دارد و با ایجاد این مجتمع، یکی از مراکز مهم گردشگری داخلی و خارجی محسوب می شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که بروز کردن معماری بومی منطقه، نخستین هدف شهردار شهر کوهیج برای نیل به این کاربری برای مجتمع اقامتی تفریحی و گردشگری انتخاب شده است.

انتهای پیام / ش.ز