به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، دوری از گناه و نظم در امور گفت: روزه امری ویژه مومنین است، خداوند روزه را برکتی در زندگی ما انسانها قرار داده است.روزه عبادتی است که به ما ارزش می دهد و فواید مادی و معنوی زیادی دارد.از لحاظ مادی اهمیت روزه این است که در این ماه پر برکت، علاوه بر رضای پروردگار، از لحاظ جسمانی هم به ما نفع می رساند، بدین گونه که در پایان یک ماه روزه داری انسان مومن، بسیاری از امراض و مشکلات جسمی انسان از بین می رود.

وی در اهمیت ماه مبارک رمضان اظهار داشت: خداوند دستور العمل های فراوانی را برای ما در ماه مبارک رمضان روشن نموده است.خداوند ماه رمضان را نه تنها برای تغییرات معنوی و روحانی، بلکه برای تغییرات جسمی نیز قرار داده تا از افراط خارج شویم و به تعادل برسیم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بستک افزود: از لحاظ معنوی اینکه چه چیزی بهتر از فرمانبرداری از خداوند تبارک و تعالی است و انسان با جان و دل برای کسب رضای خداوند از خوردن و آشامیدن حتی حلالات الهی هم چشم پوشی می کند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی از برکات ماه مبارک رمضان گفت و خاطرنشان کرد: باعظمت ترین ظرف زمانی در ماه مبارک رمضان است که مهمان خداوند هستیم و بر سر سفره پر برکتش می نشینیم.قرار گرفتن فقیر و غنی در کنار یکدیگر است که هر دو امساک می کنند.

وی در ادامه با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: امام حسن مجتبی (ع) در طول عمر بابرکتش، کل زندگی اش را دو بار اهدا می کند بنابراین این روز بنام روز اکرام نیز نامگذاری شده است.

خطیب نماز جمعه بستک با اشاره به خروج نظامیان آمریکایی از عربستان گفت: آمریکا و نوکرانش در منطقه باید بدانند ظلم دوام ندارد و جنایت و فساد عمر طولانی نخواهد داشت.شخصیت و جایگاه یک جامعه مسلمان باید استقلال داشته باشد، از جمهوری اسلامی ایران یاد بگیرید و خود را نبازید.

امام جمعه بستک در پایان از کمیته امداد، خیرین، دست اندرکاران شیعه و سنی که در امر مواسات حضور پیدا کردند تشکر کرد.همچنین از شبکه بهداشت، مسئولین بهداشتی و کسانی که تریبون داشتند و در مورد بیماری کرونا اطلاع رسانی کردند تقدیر کرد و به آنان خداقوت گفت.

قابل ذکر است نماز جمعه این هفته در بستک، پس از ۱۰ هفته تعطیلی نماز جمعه بدلیل شیوع بیماری کرونا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده نمازگزاران از دستکش و ماسک در مسجد علی بن ابیطالب (ع) برگزار شد.

نویسنده : آرمان اسدپور

انتهای پیام /آ