به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حبیب الله شیدایی بخشدار مرکزی بستک در حاشیه جلسه مدیریت بحران شهرستان که درخصوص مقابله با آتش سوزی ها برگزار شد اظهار داشت: بارش های مناسب امسال و افزایش رویش گیاهان علفی در مراتع شهرستان و متعاقب آن گرم شدن هوا، این مراتع را به شدت مستعد آتش سوزی و افزایش خسارات مالی و جانی ناشی از آن نموده است.

وی افزود: همه ساله در تابستان در بخش مرکزی شاهد آتش سوزیهای متعددی هستیم که برخی علل آن خطای انسانی و برخی نیز سهوی می باشند.

شیدایی با اشاره به کمبود تجهیزات گفت: در بخش مرکزی ۵ خودرو آتش نشانی در کار اطفا حریق مشارکت دارند که نیازمند تعمیر و بازسازی هستند.بیشترین همکاری در منطقه را شوراها و دهیاران به ویژه دهیاران که از ماشین آتش نشانی برخوردارند و نیز نیروی مردمی در اطفا و فرونشانی آتش انجام می دهند که صمیمانه از آنها تشکر می کنم.

بخشدار مرکزی بستک خواستار ایفای نقش دستگاه های متولی مانند هلال احمر، منابع طبیعی، محیط زیست و راهداری شد و از مردم تقاضا نمود که از روشن نمودن آتش در مراتع و جنگلها خودداری نموده و اشیا خطرناک مانند ته سیگار و ظروف شیشه ای که مانند ذره بین آتش سوزی ایجاد می کند را در طبیعت رها نکنند.

انتهای پیام / ش.ز