به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، ماشاالله خنجی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک گفت: با راه اندازی این مراکز، نهمین مرکز آموزش مهارت های عمومی کوتاه مدتِ صنایع دستی در شهرستان راه اندازی شده است.

وی اهداف راه اندازی این مرکز را شناسایی حفاظت و ترویج میراث فرهنگی، هنرهای سنتی و ایجاد اشتغال دانست و افزود: این مرکز با هدف ترویج صنایع دستی بومی شهرستان راه اندازی می شود و در واقع این اقدام سبب حفاظت و نگهداری صنایع دستی و کمک به اقتصاد مناطق روستایی می شود.

خنجی با اشاره به تنوع تولیدات صنایع دستی در شهرستان بستک عنوان کرد: مناطق مختلف شهرستان با توجه به شرایط اقلیمی خاص خود تولیدات ویژه ای دارند که وظیفه هر مرکز در کل شهرستان، شناسایی و حفاظت از تولیدات و آثار محلی آن منطقه است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک خاطرنشان کرد: به منظور آشنایی نسل جوان با صنایع دستی بومی و ایجاد اشتغال، دوره های آموزشی در این مراکز برگزار می شود.

وی در ادامه با تاکید به شعار جهش تولید گفت: در این مرکز رشته های گلابتون دوزی، پولک دوزی، چرم دوزی، رو دوزهای سنتی و … به هنرآموزان آموزش داده می شود.

انتهای پیام / ش.ز