به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه اظهار کرد: اگر امانتداری در جامعه گسترش یابد، سایه رحمت و دوستی را بر سر مردم می گستراند و پیوند میان افراد جامعه را محکم تر می کند.

وی افزود: در اسلام به همان اندازه که امانتداری، شریف و ارجمند است، خیانت در امانت، نکوهیده و زشت و در ردیف گناهان کبیره جا گرفته است.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز روند انتخابات از امروز صبح و حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای بیان کرد: مردم با انتخاب درست سرنوست چهار ساله خود و نظام را رقم بزنند.

وی بیان داشت: شرکت در انتخابات یک امر واجب است که این ادای واجب دو رکن دارد، یک رکن آن حضور و رکن دیگر آن انتخاب درست است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی با تاکید بر آیه ۱۱ سوره رعد اظهار داشت: باید از قوم و خویش گرایی پرهیز کنیم و در سرنوشت خودمان دخیل باشیم و با فرستادن یک وکیل قدرتمند و توانمند به مجلس، از حقوق خود دفاع کنیم.

وی با اشاره به اینکه انتخابات نمونه بارز مردم سالاری دینی در ایران است تصریح کرد: بالاترین و قدرتمندترین دموکراسی دنیا در جمهوری اسلامی ایران است و ملت ایران بزرگترین برنده انتخابات است.

امام جمعه شهرستان بستک ضمن بیان برخی از فرمایشات مقام معظم رهبری خاطرنشان ساخت: قوی شدن کشور یک شعار نیست بلکه یک دستور است، همه مسئولان و نهادها باید این دستور را در رأس کارهای خود قرار دهند و اکنون برای قوی شدن کشور به مجلس قوی احتیاج داریم که این امر جز با مشارکت حداکثری مردم در انتخابات امکان پذیر نیست.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بستک افزود: امروز در سراسر کشور مردم در انتخابات حضور پرشوری دارند که این حضور باعث اقتدار نظام مقدس اسلامی می ‌شود.هرچه این حضور پرشورتر باشد باعث ناامیدی بیشتر دشمنان قسم‌ خورده نظام می ‌شود و مردم باید با احساس وظیفه در انتخابات شرکت کنند.حضور در انتخابات ضامن امنیت ملی و مایه اقتدار نظام مقدس اسلامی است و باعث شکست توطئه‌های دشمنان می‌ شود.

انتهای پیام / ش.ز