به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: در هر بُعد که نگاه می کنیم می بینیم که این بانوی بزرگوار سرآمد است، حتی کسانی که به عنوان بانوان بهشتی از آنان یاد می شود باز هم فاطمه سَرِ بانوان بهشت است.

وی افزود: در قضیه زن، آنکه گریبانش گیر است غرب است، چرا که دنیای غرب به زن جفا کرده و آن را زیر سوال برده است.آنها حجاب و عفاف زن را خدشه دار و تضعیف کردند، در حالیکه جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی به زن اهمیت داده و در جایگاه ویژه ای از عفاف و حجاب قرار داده است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی اظهار داشت: نگاه غرب به زن، نگاهی ناقص و گمراه کننده است و به اسم آزادی بدترین لطمه ها را به زن وارد کرده است.پس از دوره رنسانس، دین را کنار گذاشتند و سیاست را از آن جدا کردند و بعدها دین را به عنوان افیون ملت ها معرفی کردند.اگر انقلابی بنام انقلاب اسلامی ایران در دنیا اتفاق نیفتاده بود معلوم نبود که امروز وضعیت زن در جوامع بشری به چه شکلی بود.

وی تصریح کرد: متاسفانه اکثر رسانه های دنیا در دست دنیای غیراسلام است و عده ای از کشورهای اسلامی نیز تحت تاثیر فرهنگ غرب هستند و این فرهنگ مرتبا در حال نفوذ است چرا که سیستم های رسانه ای در دست آنهاست.وقتی حکام برخی کشورهای اسلامی هم غافل باشند خطر به شدت آنها را تهدید می کند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بستک مسئله معامله قرن را یک فساد در دنیای اسلام دانست و افزود: آمریکایی ها این طرح بسیار خطرناک را ارائه دادند و رژیم پلید سعودی که خود را خادم حرمین شریفین میداند نیز از این طرح حمایت کرده است در حالی که کشور کویت در این مورد غیرت نشان داده و طرح آنها را در دید رسانه ها در سطل آشغال انداخت.

خطیب جمعه شهرستان بستک با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، خطاب به سعودی ها گفت: شما به عنوان یک کشور مسلمان چه غلطی می کنید؟ چه فسادی دامن شما را گرفته که اینچنین با آمریکا همراهی می کنید و حامی و پشتیبان کشوری هستید که ۷۰ سال است کودکان و جوانان را می کشد و سرزمین ها را غصب می کند.اینها خطری است که دنیای اسلام را به دست خود مسلمان ها تهدید می کند.

وی تاکید کرد: این حکام آب و نان اسلام را می خورند ولی تیشه بر ریشه اسلام می زنند، همانند عربستان سعودی خبیث و فاسد که به جان دنیای اسلام افتاده است.کشور یمن را تار و مار کرده اند و اسم خود را هم مسلمان گذاشته اند.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی با اعلام اینکه فرهنگ فاطمی در جامعه اسلامی هم مظلوم واقع شده است بیان داشت: آنچه امروز رسانه های غربی تبلیغ می کنند جاهلیت مدرن است که بطور وسیعی هم در حال ترویج است و کسانی که نام اسلام را یدک می کشند آب به آسیاب دشمن می ریزند.از روزی که اروپایی ها صنایع خود را بوجود آوردند و نیازمند نیروی کار بی توقع و ارزان بودند، زمزمه آزادی زنان را مطرح کردند تا آنان را وارد بخش های مختلف اقتصادی کنند.زن را به عنوان وسیله التزاز مردان معرفی کردند و اسمش را آزادی زن گذاشتند.

وی خاطرنشان کرد: در دوره بعد از رنسانس ظلمی که در فرهنگ غرب به زن شده در طول تمام تاریخ بی سابقه است.

امام جمعه شهرستان بستک با بیان اینکه پیشرفت جامعه اسلامی در سطح کلان باید از نظام خانواده و تربیت فرزند آغاز شود گفت: تربیت فرزند مهمترین وظیفه یک زن است زیرا با اینکار یک جامعه تربیت خواهد شد.زنان از حضور در جامعه منع نیستند و می توانند در بخش های مختلف نقش آفرینی کنند اما اولویت زنان باید تربیت فرزند باشد تا جامعه به شکوفایی برسد که این کار از مهمترین کارهاست.

انتهای پیام / ش.ز