به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حامد احمدپور رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک از اجرای طرح مدیریت روان‌ آب با حضور حسینی قتالی فرماندار شهرستان، شهردار، رییس شورای اسلامی شهر بستک و با مشارکت مردم و جمعی از دوستداران و حافظان طبیعت در حوزه آبخیز پارک ریخونه شهر بستک خبر داد.

وی در این باره به خبرنگار ما گفت: این طرح در قالب خشکه ‌چینی در آبراهه‌ و مسیل‌های کوچک با هدف استحصال روان آب‌های سطحی و ایجاد بستر مناسب جهت کاشت نهال و بذرکاری برای دومین بار در شهرستان اجرا شد.

حامد احمدپور ضمن تشکر از جوامع محلی و سمن‌ های زیست محیطی گفت: فرهنگ‌ سازی و مشارکت دادن مردم در اجرای طرح‌ های آبخیزداری و حفظ و احیاء پوشش گیاهی از دیگر اهداف این طرح است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک افزود: سعی کرده‌ایم در اجرای تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌های منابع طبیعی و آبخیزداری از مشارکت و دانش بومی مردم بهره ببریم.

سید شمس الدین حسینی قتالی فرماندار شهرستان بستک ضمن تشکر از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ، خواهان استمرار اینگونه برنامه‌ها شد و افزود: برای حفاظت از منابع طبیعی و توسعه پوشش گیاهی، همه‌ نهاد‌ها اعم از دولتی و خصوصی بایستی تلاش کنند و با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری همکاری داشته باشند.

انتهای پیام / ش.ز