به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، اکبر احمدی دولخانی معاون فرماندار بستک در جلسه کارگروه بانوان و خانواده که با محوریت هماهنگی و برگزاری برنامه‌های دهه فجر و هفته گرامیداشت زن و مقام مادر برگزار شد گفت: امروز زنان جامعه ما با الگو پذیری و تأسی از حضرت فاطمه زهرا (س) در تمامی عرصه‌ها نقش‌ آفرین هستند و نام کشور را در عرصه‌ های مختلف علمی، ورزشی، اجتماعی و … در سطح جهان پرآوازه ساخته اند.

وی با بیان اینکه باید برنامه‌ های دهه فجر با محوریت وحدت و همبستگی اجرا شود افزود: دهـه فجـر فرصتی برای فراهم ‌سازی زمینه مشارکت و حضور فعالانه زنان در جشن پیروزی انقلاب اسلامی است و باید از این فرصت برای افزایش مشارکت آحاد جامعه بویژه زنان در عرصه‌ های اجتماعی و سیاسی استفاده کرد.

احمدی دولخانی به اهداف و وظایف این کمیته اشاره کرد و اظهار داشت: هدف از برگزاری کمیته زنان و خانواده ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، فراهم سازی زمینه مشارکت و حضور فعالانه زنان در برگزاری مراسم ایام الله دهه مبارک فجر، تبیین نقش زنان در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی و تبیین و انعکاس دستاوردهای علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری زنان است.

معاون فرماندار بستک به بهره‌ مندی از ظرفیت تشکل‌های غیردولتی فعال در حوزه بانوان اشاره کرد و افزود: با ظرفیتی که در حوزه بانوان شهرستان وجود دارد برنامه‌های اجرایی جشن پیروزی انقلاب اسلامی و بزرگداشت مقام زن، امسال با نوآوری و خلاقیت در قالب همکاری دستگاه‌های اجرایی با سازمان‌های مردم ‌نهاد برگزار شود.

وی تأکید کرد: دهه فجر، تولد انقلاب اسلامی و متعلق به همه مردم ایران است و در برنامه ‌ریزی برای بزرگداشت این ایام باید همه اقشار به خصوص جوانان و نوجوانان در نظر گرفته شوند.

در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی به بیان دیدگاه‌های خود در راستای اجرای کیفی برنامه‌های دهه فجر و روز زن پرداختند.

انتهای پیام / ش.ز