به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در دهمین جلسه شورای اداری شهرستان گفت: حضور میلیونی مردم در جمهوری اسلامی ایران و کشورهای دیگر نشان داد که شخصیت حاج قاسم سلیمانی، شخصیتی روشن است.

وی افزود: آن کسانی که اهل اندیشه هستند باید این مسئله را بیشتر درک کنند تا اندیشه سردار سلیمانی، چراغ راهی برای نسل های آینده باشد.

امام جمعه شهرستان بستک اظهار داشت: راهپیمایی هایی که بعد از شهادت سردار سلیمانی صورت گرفت نشان داد که مهمترین پیام این جریان شرکت مردم بود، پیام وحدت و یکپارچگی مردم غیور ایران اسلامی.

وی با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی بیان داشت: نیازهای انقلاب متفاوت است به این دلیل که شرایط ما امروز متفاوت است.بنابراین خواسته های نسل نوجوان و جوان کاملا متفاوت با گذشته است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه هواپیمای اوکراینی گفت: این حادثه غم جانکاهی را برایمان ایجاد کرد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بستک ضمن تشکر از سپاه پاسداران افزود: بعد از جنگ جهانی دوم، ایران اولین کشوری است که به یک پایگاه نظامی آمریکایی حمله کرد و قدرت و اقتدار خود را به رخ دنیا کشید.

وی تصریح کرد: نماز جمعه مقام معظم رهبری که بعد از مدتها در این جمعه اقامه شد، جمعیت میلیونی را به نماز کشاند.حتی هلی کوپترهایی که برای فیلمبرداری آمده بودند به علت حضور پرشور مردم نتوانستند به طور کامل پوشش خبری بدهند که همین مسئله باعث یاس و ناامیدی دشمن خواهد شد.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود بر مشارکت مردم در انتخابات تاکید کرد و افزود: از مردم می خواهیم که حضور حداکثری خود را در پای صندوق های رای نشان دهند چرا که باعث بقای نظام و انقلاب و موجب انسجام بیشتر مردم خواهد شد.

همچنین در ادامه جلسه شورای اداری، سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نمازجمعه اهل سنت شهر بستک ضمن تشکر از مدیریت فرماندار و مجموعه اداری شهرستان در باران های سیل آسای اخیر گفت: دی ماه، ماه پر افت و خیزی بود.آغازش از شهادت سردار دلاور این مرز و بوم و خیزش ارزشمند بعد از آن شهادت و حضور میلیونی مردم که آغاز انقلاب را یادآور میشد.

وی افزود: پس از حادثه هواپیما معلوم شد که همیشه دشمن در کمین است و حکومت هایی هستند که امنیت ما را برنمی تابند، باید قدردان کسانی باشیم که این امنیت را به ما داده اند.

سید محمد یوسف حسینی نژاد اظهار داشت: باید با بصیرت قدردان نعمات خدا باشیم و رضایتمندی مردم را در نظر بگیریم زیرا دشمن هروقت می خواهد مشکلی بوجود آورد از طریق نارضایتی در بین مردم اقدام می کند و از راه دیگر امکان نفوذ ندارند.

وی در پایان سخنانش از همه نیروهای امنیتی تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام / ش.ز