به گـزارش پایگاه خبری بستک نیوز، جلسه شورای سلامت شهرستان به ریاست احمـدی دولخانـی معاون فرماندار و با حضور کلیه اعضاء در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

معاون فرماندار بستک با اشاره به ضرورت ارتقاء سلامت در جامعه بیان داشت: برای رسیدن به وضعیت مطلوب در حوزه سلامت، افراد جامعه باید به این باور برسند که علاوه بر رعایت موازین بهداشت فردی ملزم به حفظ بهداشت محیط پیرامون خود هستند، زیرا در صورت عدم رعایت این موضوع سلامت آنها و سلامت سایر افراد جامعه به مخاطره خواهد افتاد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از موارد مهم در زمینه حفظ و ارتقای سلامت افراد جامعه دفع زباله و مواد زائد از راههای صحیح و اصولی است که بایستی متولیان امر با همکاری سایر دستگاهای اجرایی، ضمن آموزش دقیق نحوه جمع آوری پسماند و فرهنگ سازی مناسب در جامعه، پسماندهای خانگی از محل زندگی دفع و جمع آوری گردد.

احمدی دولخانی با توجه به اجــرای طـرح ریشه کنی فلـج اطفال در دی ماه و اسفند ماه سال جاری، خواستار همکاری کلیه دستگاههای اجرایی، دهیاران، شوراهای اسلامی برای اجـرای صد درصدی آن در شهرستان با مجموعه شبکه بهداشت و درمان شد.

گفتنی است در این جلسه از روستای چـاله فرامـرزان در بخش جناح بعنوان روستای موفق در زمینه جمع آوری و دفع پسماند خانگی یاد شد.

انتهای پیام / ش.ز