به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، جلسه شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان بستک به ریاست فرماندار برگزار شد.

سید شمس الدین قتالی فرماندار بستک در این جلسه ضمن شکر گذاری بارش نعمت الهی به شهرستان بستک از همه دستگاههای اجرایی برای مدیریت بحران گذشته تشکر و قدردانی کرد.

فرماندار بستک در ادامه با اشاره به کمک و یاری شرکت های خصوصی علی الخصوص شرکت راهساز گوده به منظور در اختیار قرار دادن پرسنل و ماشین آلات خود برای امداد رسانی به مردم گفت : اگر ما مسئولین به یاری مردم رفتیم وظیفه ماست و برای کار خود حقوق دریافت می کنیم اما باید به دستان افرادی که به صورت داوطلبانه امکانات و مال خود را در اختیار مردم قرار داده اند بوسه بزنیم.

وی با اشاره به اینکه به جز در یک مورد برقگرفتگی نیروی اداره برق هیچگونه آسیبی به هیچکس در بارش اخیر وارد نشد گفت : در شرایط بحرانی شاید تصمیماتی گرفته شود ، زیرساخت هایی تخریب بشوند صدها کیلومتر راه خراب شوند و یا پل هایی تخریب شوند که به واسطه تخریب آنها جان مردم در امان می ماند و این برای همه مهمتر است که جان مردم در امان باشد زیرا امنیت جانی مردم اولویت اصلی ماست.

وی با اشاره به بارش ۲۳۴ میلیمتری سامانه اخیر در بستک گفت :این باران که شاید در کشور بی نظیر بود خیلی از ضعف های ما و حتی نقاط قوت ما را نمایان کرد.

قتالی در ادامه با اشاره به عدم قطعی ارتباط تلفنی و اینترنتی در مدت بارندگی در شهرستان بستک گفت : ما متوجه شدیم که زیرساخت های شهرستان در حوزه ارتباطات زیرساخت های خوبی است و بجز یکی دو مورد قطعی ارتباط در رودبار ، انجیردان و لاورمیستان قطعی ارتباطی و اینترنتی در شهرستان گزارش نشد. وی ادامه داد : در سنوات گذشته می دیدیم که با اندکی باران در بندرلنگه و یا بندرخمیر ارتباطات شهرستان ساعت ها دچار اختلال می شد که این بارش ها نشان داد مشکلات از زیرساخت های شهرستان نیست و مشکل از خط ارتباطی فیبر نوری از بندرلنگه و بندرخمیر است ولی ما نیازمند خط دوم ارتباطی هستیم که در حال اقدام و پیگیری است.

فرماندار بستک با اشاره به اثر گذار بودن رسانه های شهرستان بستک علی الخصوص پایگاه خبری بستک نیوز در کنترل جریان فکری جامعه و القای خونسردی به مردم گفت : دیدیم که شایعه ای در خصوص سد کتل بستک در فضای مجازی شهرستان در حال دست به دست شدن بود که پایگاه خبری بستک نیوز با یک مصاحبه سریعا افکار عمومی جامعه را آرام کرد که جا دارد از همه رسانه ها علی الخصوص بستک نیوز و دو هفته نامه بستکیه تشکر کنم. وی همچنین با انتقاد از خبرنگار صدا و سیما مستقر در شهرستان بستک گفت : با وجود اینکه بستک بیشترین بارش را در استان ثبت کرد هیچگونه خبر و یا گزارشی در صدا و سیما استان از بستک پخش نشد.

سید شمس الدین قتالی در پایان گفت : این که امروز اکثر مردم از مدیریت شما خرسند هستند و گاها پیام های تشکری ارسال می کنند نشان از روسفیدی شما مدیران در این امتحان است و هیچ چیز نباید برای مدیری بهتر از رضایت مردم باشد زیرا رضایت مردم رضایت خدا را به دنبال دارد ، وی ادامه داد از شهرداران سه شهر بستک ، جناح و کوهیج ، شوراهای اسلامی شهرها و روستاها ، دهیاران و همه افرادی که داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی کمک کردند تشکر میکنم.

قتالی در پایان از مدیران حوزه برق ، آب ، راه ، ارتباطات ، مسکن ، منابع طبیعی ، شهرداران و دهیاران خواست تا خسارات سیل اخیر را برآورد و سریعا به فرمانداری ارسال نمایند.

در این جلسه اعضای ستاد به برآوردهای ابتدایی از خسارت بارندگی اخیر پرداختند.

انتها/