به گزارش بستک نیوز ، روز گذشته شهرستان بستک شاهد بارش های سنگین و بی سابقه ای بود که حداقل در یکی دو دهه اخیر بی سابقه بوده است . بارش هایی که بی وقفه حدود ۱۵ ساعت بارش ۲۳۴ میلیمتری را ثبت کرد که شاید در نوع خود در کشور بی سابقه بوده است.

از ساعات اولیه بارش حضور مسئولان شهرستان بستک اعم از فرماندار در راس ، شهردار بستک ، جناح و کوهیج ، بخشداران ، دهیاران و شوارهای اسلامی شهر ، نیروهای امدادی ، نظامی و امنیتی در آماده باش کامل قرار داشتند و توصیه های ایمنی را به مردم می دادند. و یا در برخی موارد شخصا وارد میدان عملیاتی می شدند.

در برخی موارد شاید اگر حضور شخص فرماندار به همراه شهرداران و بخشداران و کمک های داوطلبانه مردم در برخی مناطق نبود و دستورات شجاعانه ای در صحنه گرفته نمی شد شاهد فاجعه ای بودیم و یا جان انسانهایی در آنها به خطر می افتاد که امروز از آن به عنوان یک بحران نام می بردیم که امروز از آن به عنوان یک بحران نام می بردیم.

اگرچه گاها نقص هایی در بعضی مناطق وجود داشت و در برخی موارد غیر اصولی بودن و غیرکارشناسی بودن برخی سازه های تازه تاسیس نمایان شد ، ولی مشاهدات عینی خبرنگار بستک نیوز در برخی مناطق نشان داد که مسئولان شهرستان بستک از این چالش بزرگ رو سفید عبور کردند ، در روز گذشته با وجود بارش بی وقفه باران هیچونه قطعی ارتباط و یا برق به خصوص در مرکز شهرستان گزارش نشد یا اینکه اگر وجود داشت به زودی برطرف شد.

از برخی نقاط شهرستان مانند ، انجیردان ، رودبار ، مرواید  نیز خبر می رسد به دلیل تخریب راه مواصلاتی به روستا و احتمالا سقوط تیرهای برق در پی عبور رودخانه های فصلی ساعت هاست که برق ندارند که تلاش مضاعف مسئولان را برای کاهش آلام مردم آن نقاط را می طلبد. همچنین از مسئولان انتظار می رود در مرحله بعدی نیز به سرعت زیرساخت های تحریب شده توسط سیلاب اخیر اعم از راه ، آب ، برق ، ارتباطات و … را در اسرع وقت ترمیم و بازسازی کنند.

پایگاه خبری بستک نیوز ، به نمایندگی از مردم شهرستان بستک از اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان علی الخصوص فرماندار بستک تشکر و قدردانی می نماید.

انتها./