به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، ابوالقاسم حسین‌ پور مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان ‌‌داری سازمان جنگل‌ ها در حاشیه بازدید از پروژه عملیات بیومکانیک حوزه آبخیز چاه ‌بنارد از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با حضور فرماندار شهرستان بستک، جمعی از سادات، مسئولین محلی و تسهیلگران و دست ‌اندرکاران گفت: در اجرای طرح‌ های بیومکانیک توسعه پوشش گیاهی همسو با اهداف طرح ملی آبخیزداری و آبخوانداری مدنظر است.

وی ضمن ابراز رضایت از مکان یابی و نحوه‌ اجرای پروژه گفت: با حاکم بودن اقلیم گرم و خشک در شهرستان، تلفیق برنامه‌ های بیولوژیک توأم با برنامه ‌های مدیریت روان آب با احداث سامانه‌ های هلالی آبگیر به احیا هر چه بهتر پوشش گیاهی می ‌انجامد.

حسین پور افزود: اجرای این ‌گونه طرح‌ ها علاوه بر مدیریت روان آب، احیای پوشش گیاهی در جهت حفاظت خاک و کنترل فرسایش و رسوب، باعث صیانت از ذخایر گیاهی و گونه‌های ارزشمند بومی خواهد شد.

سید شمس‌الدین حسینی قتالی فرماندار شهرستان بستک نیز به محدودیت منابع آبی و ناپایداری آن در شهرستان بستک اشاره کرد و خواستار تخصیص اعتبارات بیشتری از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح ‌های مختلف مدیریت روان ‌آب و عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در مناطق مختلف و مستعد شهرستان شد.

انتهای پیام / ش.ز