به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، اجرای برنامه “اقدام ملی نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز” با حضور نماینده سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور همزمان با سراسر کشور در استان هرمزگان و شهرستان بستک آغاز شد.

در اجرای طرح ملی درختکاری همگانی با حضور حسین ‌پور مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان ‌‌داری سازمان جنگل‌ها، حسینی قتالی فرماندار شهرستان بستک و جمعی از سادات، مسئولین محلی، بهره برداران و سازمان ‌های مردم نهاد، ١٠٠ هکتار از محدوده حوزه آبخیز چاه‌ بنارد با گونه بومی کُنار نهال‌ ‌کاری و بذر کاری شد.

مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌ داری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در این مراسم گفت: اقدام ملی “نهال ‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز” با کاشت ۱۴ میلیون اصله نهال در بیش از ۴۰۰ سایت اجرایی در سراسر کشور در آستانه روز جهانی خاک (۵ دسامبر) برای سرسبز کردن خاک ایران اسلامی آغاز و تا پایان سال، ۴۲ میلیون اصله نهال توسط آحاد مردم در کشور غرس و نگهداری می گردد.

ابوالقاسم حسین پور افزود: با توجه به شرایط تغییرات اقلیمی در کشور و ضرورت استفاده از ظرفیت بارش‌ های پاییز و زمستان بنا به نظر متخصصان برای اولین بار در پاییز اقدام به اجرای طرح ملی نهال‌ کاری با مشارکت عموم مردم شده است.

وی در ادامه افزود: حفظ تنوع گیاهی کشور با ٨ هزار گونه بعنوان ذخایر ژنتیک گیاهی کشور و صیانت از جنگل های کشور در راستای اهداف طرح تنفس و استراحت جنگل ‌های شمال با حذف بهره ‌برداری چوبی که به موجب قانون، سازمان جنگل‌ها طی سنوات اخیر با جدیت در حال پیگیری است، ایجاب کرد که نهضت درختکاری همسو با اهداف طرح ملی آبخیزداری و آبخوانداری در مناطق مختلف کشور اجرا شود.

سید شمس‌ الدین حسینی قتالی فرماندار شهرستان بستک نیز در این مراسم ضمن بیان اهمیت حفاظت از جنگل‌ها و مراتع گفت: حفاظت و توسعه جنگل ‌ها و مراتع بیش از گذشته مورد خواست مردم و سمن‌ ها بوده و فرمانداری بستک نیز در این زمینه اهتمام ویژه دارد.

انتهای پیام / ش.ز