به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه گفت: امام حسن عسکری (ع) خاتِم و پایان ‏دهنده‏ حرکت انسان ۲۵۰ ساله است و می‏ بایست جامعه‏ اسلامی را برای شروع مرحله‏ دوم عصر تاویل یعنی عصر زعامت و مرجعیت و مدیریت نواب عام بر جامعه‏ اسلامی آماده کرد.

وی افزود: دوران امامت شش‏ ساله‏ امام عسکری (ع) با این ‏که کوتاه ‏ترین دوران‏ بود ولی بسیار بامشقت و در عین‏ حال با برکت سپری شد.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یوم الله ۱۳ آبان اظهار داشت: تسخیر سفارت آمریکا در ایران، در ۴۰ سال گذشته و کشف ماشینها و ابزار پیشرفته جاسوسی و هزاران سند به جای مانده از آن، چشم جهانیان را به حقایق جدیدی درباره سفارتخانه شیطان بزرگ باز کرد.

وی تصریح کرد: اکنون همه دنیا می ‏دانند که سفارتخانه‏ ها و کنسولگری‏ ها و دفاتر نمایندگی و پایگاه های نظامی آمریکا در کشورهای جهان، نه یک مکان سیاسی که پایگاهی برای انواع جاسوسی های پیشرفته، خرابکاری های گسترده و فراهم سازی فتنه ‏ها و آشوب های مختلف در کشورهای هدف است، لانه هایی که باید مورد مراقبت و رصد دقیق کشورها به ویژه کشورها و دولت های مقاومت باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی مدیریت آمریکا را ضعیف و قدرت آمریکا را رو به افول دانست و افزود: مدتی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی ها و رهنمودهای خود، از موضوعی به نام افول آمریکا سخن گفته اند، آمریکای امروز از آمریکای ۴۰ سال قبل که انقلاب پیروز شد به مراتب ضعیف تر شده و قدرت آن رو به افول است.

وی خاطرنشان ساخت: جهان از پنج و نیم قرن قبل، سه دوره نظم جهانی غرب محور را در قالب نظم جهانی استعمار قدیم، نظم نظام دو قطبی و نظم تک قطبی دیده است.نظم جهانی ای که ثمره تلخ شجره خبیثه تمدن فساد انگیز غرب است. اکنون و در آغاز دهه سوم قرن بیست و یکم نشانه ‏های افول قدرت آمریکا و تمدن و قرن آمریکایی هویدا شده است.افولی که نه در عرصه نظر و سخن بلکه در بستر عینیت ها و واقعیت های مشهود و ملموس به روشنی در عرصه اقتصادی، سیاسی، قدرت نرم فرهنگی و اجتماعی قابل مشاهده است.

خطیب جمعه شهرستان بستک در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل برای کشور، استان و شهرستان بسیار حیاتی و ضروری است.در همین زمینه موضوع آموزش به ‌عنوان رکن مهم و اساسی پدافند غیرعامل، موضوعی حائز اهمیت است.

وی پدافند غیرعامل را نوعی مصونیت بخشی دانست و اظهار داشت: باید منشا تهدید را پیدا و بصورت علمی و مهندسی شده در برابر خطرات طبیعی مقابله کنیم.با برنامه ریزی خوب می توانیم اثرات تهدیدات غیرطبیعی را کنترل کنیم و جلوی حادثه را بگیریم.

امام جمعه شهرستان بستک در پایان خطاب به مدیران ذیربط گفت: هلال احمر شهرستان بستک با این وضعیت نیرویی، پاسخگو نیست.مسئولین استانی باید توجه بیشتری به هلال احمر بستک داشته باشند تا از نظر نیرو کمبود نداشته باشد.

وی همچنین پیشنهاد ایجاد اورژانس هوایی برای غرب استان به مرکزیت بستک را داد و از خیرین نیز خواست تا در این زمینه ورود پیدا کنند.

انتهای پیام / ش.ز