به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، ماشاالله خنجی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک در نشست توسعه همکاری با جهاد دانشگاهی گفت: برخی کشورهای همسایه پایه اقتصاد خود را بر منبای توسعه صنعت گردشگری قرار داده اند و درآمدهای چشمگیری نیز عاید کشورشان می شود.

وی افزود: باید در اقتصاد گردشگری، نگاه بین حوزه ای داشت تا بتوان ظرفیت فراملی این حوزه را هرچه بیشتر برای سرمایه گذاری مهیا کرد اما در کشور ما آن طور که باید مورد استفاده قرار نگرفته است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک، برگزاری دوره های آموزشی در سه حوزه شهرستان را باعث جذب گردشگر، توریست و ایجاد اشتغال عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به موقعیت شهرستان بستک و با برنامه ریزی هوشمندانه در راستای ارائه خدمات گردشگری، اقدامات موثری در این خصوص انجام گرفته است.

وی از آمادگی شهرستان برای برگزاری این دوره های تخصصی و ارتقا آگاهی شهروندان خبر داد و گفت: اجرای دوره های آموزشی کوتاه مدت مصوب، کارگاه یک روزه در حوزه های مختلف و عارضه یابی مشکلات حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با جهاد دانشگاهی و استفاده از ظرفیت های دوره از آموزش های لازم است که می توان از آن استفاده کرد.

در ادامه معاون جهاد دانشگاهی به اهمیت مهارت محوری و توسعه آموزش ها اشاره کرد و گفت: جهاد دانشگاهی استان در راستای برگزاری دوره های آموزشی، همکاری موثری با اداره کل میراث فرهنگی استان داشته و عملکرد موفقی نیز از خود نشان داده است.

وی با اشاره به لزوم توسعه همکاری های متقابل با جهاد دانشگاهی استان ابراز داشت: باید آموزش در این سه حوزه ارتقا یابد که در این راستا می توان آموزش کوتاه مدت و علمی کاربردی در راستای آموزش ها در حوزه های گردشگری و صنایع دستی از توانایی جهاد دانشگاهی با طراحی دوره های پودمان آموزشی نیز بهره برد.

قابل ذکر است این نشست در بندرعباس با حضور مهندس حلیمی دهیار کهتویه، سرکار خانم شهدادی و دلپسند معاون جهاد دانشگاهی برگزار شد.

انتهای پیام / ش.ز