به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، اکبر احمدی دولخانی معاون فرماندار بستک در جلسه شورای مشارکت های مردمی ضمن تشکر از خیرین و نیک اندیشان شهرستان بواسطه حمایت های مادی و معنویشان از اقشار ضعیف و کم درآمد بیان داشت: خوشبختانه فرهنگ مشارکت در امورات عام المنفعه، دستگیری و حمایت از نیازمندان و اقشار ضعیف و کم درآمد در شهرستان بستک نهادینه شده است و این امر علاوه بر اینکه یک امر پسندیده و ارزشمند است اجر و پاداش اخروی به همراه خواهد داشت.

وی با تأکید بر لزوم جلب مشارکت مردم و خیرین جهت رفع مشکلات اقشار ضعیف جامعه افزود: نکته مهم در امر مشارکت، مشارکت مردمی است چون دولت به تنهایی قادر به حل همه مشکلات قشر محروم و ضعیف جامعه نیست و مردم و اقشار توانمند جامعه نیز باید وارد میدان بشوند و یکی از وظایف شورای مشارکت های مردمی نیز ترویج فرهنگ مشارکت و استفاده از ظرفیت مردم و بخصوص خیرین در امر کمک رسانی به نیازمندان است.

معاون فرماندار بستک در ادامه اظهار داشت: توانمندسازی مهارتی و اقتصادی مددجویان باید محور فعالیت نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی باشد تا این اقشار که عمدتا زنان سرپرست خانوار، کودکان، معلولین و یا معتادان بهبود یافته هستند در بازه زمانی مناسب با کسب درآمد از چرخه فقر خارج شوند.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه علی غنایی رییس بهزیستی شهرستان بستک ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شورا اظهار داشت: مشارکت های مردمی و خیران برای کمک به زنان سرپرست خانوار، معتادان بهبود یافته، معلولان و افرادی که نیازمند کمک های موردی هستند هزینه می شود.

وی خاطرنشان ساخت: بهزیستی تنها نهاد حمایتی نیست، بلکه خدمات تخصصی مانند غربالگری، مشاوره و آموزش را به مددجویان تحت پوشش و جامعه ارائه می دهد.

انتهای پیام / ش.ز