به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، دکتر محمود حسین پور رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هرمزگان در این رابطه گفت: بیمار آقایی ۷۴ ساله که بر اثر تروما ناشی از تصادف رخ به رخ خودرو وانت با کامیون خاور دچار شکستگی دو پا و فک، پارگی کبد و همچنین خونریزی داخلی شده بود پس از انتقال به بیمارستان فارابی بستک خدمات اولیه درمانی را دریافت می کند.

وی افزود: با توجه به اینکه این مصدوم تصادفی نیاز به درمان تخصصی در مرکز استان داشت و باید در کمترین زمان ممکن به مرکز درمانی مجهز منتقل می شد و همچنین امکان اعزام جاده ای وی به علت طولانی بودن مسیر وجود نداشت، بلافاصله پس از هماهنگی های لازم از طریق ستاد هدایت و انجام اقدامات لازم جهت پذیرش با استفاده از بالگرد اورژانس ۱۱۵ استان به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس اعزام شد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هرمزگان ادامه داد: بیمار در شرایط مناسب پس از طی مسیر یک ساعته توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ استان جهت درمان به موقع به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس تحویل داده شد.

وی اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی وزارت بهداشت توسعه خدمات اورژانس هوایی و پوشش خدمات در مناطق روستایی و مناطق صعب العبور می باشد که حضور سریع بالگردهای اورژانس هوایی در محل وقوع حادثه می تواند در کاهش صدمات جانی بسیار نقش آفرین باشد.

دکتر حسین پور خاطر نشان کرد: اورژانس هوایی هرمزگان توانسته طی مهرماه سال جاری ۹ ماموریت اورژانسی جهت انتقال بیماران و مصدومان ناشی از حوادث از سراسر استان به مراکز تخصصی و مجهز درمانی از جمله بیمارستان شهید محمدی بندرعباس با هماهنگی واحدMCMC  (ستاد هدایت) دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به انجام برساند.

شهرستان بستک در فاصله ۲۳۰ کیلومتری بندرعباس در غرب هرمزگان واقع شده است.این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۸۲ هزار نفر با دارا بودن بیمارستان ۶۴ تختخوابی فارابی تحت پوشش خدمات اورژانس هوایی هرمزگان قرار دارد و در صورت نیاز به انتقال بیماران بدحال به مرکز استان یا سایر استان های همجوار ماموریت های لازم توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ صورت می گیرد.

انتهای پیام / ش.ز