به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، سید شمس الدین حسینی قتالی در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان با بیان اینکه پدافند غیرعامل مختص یک زمان و‌ هفته خاص نیست اظهار داشت: پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات پیشگیرانه دفاعی و غیرنظامی است که با اجرای آن می‌ توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی کشور در شرایط بحرانی جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در بحث پدافند غیرعامل افزود: وظیفه ما خصوصا آموزش و‌ پرورش این است که با توجه به سلامتی دانش آموزان، آموزش را در دستور کار خود قرار دهیم.

رییس شورای پدافند غیرعامل شهرستان بستک با بیان اینکه هدف پدافند غیرعامل مقابله با تهدیدات دشمن است گفت: شناسایی و آسیب شناسی تهدیدات بیوتروریسم در هر حوزه باید در اولویت کاری دستگاه ها قرار گیرد.

حسینی قتالی با اشاره به تهدیدات بیولوژیک ، شناخت و راهکارهای مقابله با آن افزود: مسئله بیوتروریسم در پدافند غیرعامل چهره زشتی از حملات تروریستی است که دشمنان با انتشار عوامل و سموم بیماری زا، حیات و زندگی  انسان ، حیوان و گیاه را تهدید و برای  صدمه زدن به جامعه بکار می برند.

فرماندار شهرستان بستک با تاکید بر شناساندن موضوع پدافند غیرعامل به مردم و دستگاهها  افزود: مهمترین مسئله در حوزه پدافندی، فرهنگ سازی، آموزش و اطلاع رسانی است که باید در برنامه های کلیه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

انتهای پیام / ش.ز