به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حامد احمدپور رییس اداره منابع طبیعى و آبخیزدارى شهرستان بستک طی گفتگویی اظهار داشت: در پى اولین بارش پاییزى در شهرستان بستک، دو میلیون متر مکعب آب به واسطه سازه هاى آبخیزدارى اعم از سدهاى سنگى ملاتى، سد و بندهای خاکى و سیستم‌های پخش سیلاب مهار شد.

وی افزود: ١٢ سازه آبخیزدارى در این سامانه بارشى با حجم کلى دو میلیون متر مکعب در مناطق هرنگ، کوخرد، دهنگ، جناح و هنگویه آبگیرى شد که از مهمترین اهداف و کارکرد آن مى توان به تامین آب روستایى و آب شرب دام، حیات وحش، احیاى پوشش گیاهى، حفاظت خاک و پایدارى منابع آب در منطقه اشاره کرد.

احمدپور با بیان اینکه در بیش از ٢٠٠ نقطه از حوزه هاى آبخیز سطح شهرستان بستک امکان انجام عملیات آبخیزدارى وجود دارد گفت: با توجه به اینکه رودخانه هاى اصلى شهرستان بستک شور هستند، سیلاب با انجام عملیات آبخیزدارى در سرشاخه‌ هاى آب شیرین به راحتى قابل مهار و استحصال است.

وى تصریح کرد: با توجه به کمبود منابع آب در کلیه نقاط شهرستان و شرایط خشکسالى حاکم در دو دهه گذشته، ضرورت دارد به اجراى عملیات آبخیزدارى و آبخواندارى پرداخته شود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بستک در ادامه گفت: به منظور سهم ‌برى بیشتر از نزولات آسمانى، کارهای بسیار خوبی با مشارکت آحاد مردم و خیرین در حوزه منابع طبیعى و آبخیزدارى در سطح شهرستان انجام شده که جا دارد از همه‌ نیکوکاران و سمن‌ هایی که در این زمینه فعالیت می کنند تشکر کنیم.

انتهای پیام / ش.ز