کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: با تقویت سامانه بارشی از ساعات بعدازظهر و شب در استان به‌ویژه نیمه شمالی و شرقی و مناطق مرکزی استان شاهد رگبار باران و رعدوبرق قابل‌ملاحظه خواهیم بود.

مرضیه سی‌سی پور افزود: امروز شاهد تقویت سامانه ناپایدار بارشی در اکثر نقاط استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تا ساعات قبل از ظهر امروز شنبه در برخی نقاط شرقی استان و سواحل دریای عمان رگبار پراکنده  باران پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: با تقویت سامانه ناپایدار بارشی از ساعات بعدازظهر در استان شاهد تقویت قابل‌ملاحظه سامانه خواهیم بود.

سی‌سی پور بیان کرد: رگبار باران و رعدوبرق و تندباد شدید در استان به‌ویژه در مناطق شرقی، شمالی و مرکز پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این ناپایداری‌ها تا ساعات شب با شدت در برخی نقاط استان  ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: دریا نیز از ساعات بعدازظهر و شب با شدت گرفتن بادهای جنوب شرقی به‌ویژه در تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد شد و شرایط ترددهای دریایی ناایمن خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان ادامه داد: توصیه می‌شود با توجه به شرایط  خاص جوی  و دریایی استان طی امروز شنبه  و وقوع سیلاب به‌ویژه در شرق استان از رفتن به مناطق مرتفع  و تردد در حاشیه رودخانه‌ها  به‌طورجدی خودداری شود.

سی‌سی پور بیان کرد: در ساعات بعدازظهر و شب با توجه به نامساعد شدن دریا به‌ویژه در تنگه هرمز و دریایی عمان تمهیدات لازم در کلیه بنادر استان صورت گیرد و شناورهای سبک از هرگونه تردد دریایی خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه از لحاظ دمایی شاهد کاهش نسبی دما در استان خواهیم بود، اضافه کرد: شرایط نامساعد جوی و دریایی تا روز سه‌شنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و طی این مدت عمده ناپایداری‌های جوی  در ساعات بعدازظهر و شب خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان با بیان اینکه با تقویت سامانه بارشی از ساعات بعدازظهر و شب در استان به‌ویژه نیمه شمالی و شرقی و مناطق مرکزی استان شاهد رگبار باران و رعدوبرق قابل‌ملاحظه خواهیم بود، عنوان کرد: توصیه می‌شود با توجه به ناپایداری‌های جوی و طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق شرقی و شمالی استان از رفتن به مناطق مرتفع و تردد در حاشیه رودخانه‌ها جدا خودداری شود.

وی ادامه داد: این سامانه ناپایدار تا روز سه‌شنبه در برخی نقاط استان فعالیت خواهد داشت که به‌تدریج از روز دوشنبه بارش‌ها پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

انتها/آ