به گزارش بستک نیوز ،‌دکتر عبدالله بلند فلوشیپ جراحی اینترونشن و متخصص قلب ضمن اعلام خبر فوق افزود: حوالی ساعت ۴ صبح خانم میانسالی که دچار سکته حاد قلبی شده بود توسط همراهان به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس انتقال داده شد.

طبق گفته همراهان ، بیمار سابقه بیماری قلبی نداشته و از نیمه های شب دچار درد در قفسه سینه بود که پس از مراجعه به یکی از درمانگاه های داخل شهر بندرعباس به آنها اعلام گردید که بیمار را سریعا به اورژانس شهید محمدی انتقال دهند.

متأسفانه بیمار در بدو ورود به محوطه اورژانس دچار ایست قلبی میشود و درموقع پذیرش فاقد علایم حیاتی بوده که با اقدام به موقع کارکنان فوریتهای بیمارستان شهید محمدی بلافاصله عملیات احیا برای بیمار شروع و علائم حیاتی برقرار و با تشخیص سکته حاد قلبی به اتاق عمل آنژیوگرافی انتقال گردید .

دکتر بلند با اشاره به اینکه با توجه به گرفتگی وانسداد کامل یکی از رگهای قلب ، برای بیمار استنت گذاشته و گرفتگی رگ قلب باانجام انژیوپلاستی برطرف شد افزود : بیمار بعد از عمل، به بخش منتقل و پس از پایدار شدن علائم بالینی باحال عمومی مساعد ترخیص شده است.

دکتر بلند با تاکید بر اینکه انتقال سریع و به موقع بیماران سکته حاد قلبی به مراکز درمانی که سانتر درمان سکته حاد قلبی می باشند بسیار حائز اهمیت می باشد گفت: در حال حاضر بیمارستان شهید محمدی تنها مرکز سانترال درمان سکته حاد قلبی به روش آنژیوگرافی وانژیوپلاستی در شهر بندرعباس است که به صورت ۲۴ ساعته فعال می باشد.