به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در نشست شورای فرهنگ عمومی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس گفت: خدا را شاکریم که در نظامی قرار داریم که شرایط امنیتی و اجتماعی فراهم است و خانواده ها بدون دغدغه، فرزندانشان را برای ادامه تحصیل و کسب علم و دانش به دورترین نقاط کشور می فرستند.

وی افزود: مبحث مهم این نشست دفاع مقدس می باشد که با انقلاب اسلامی و انقلاب عاشورایی ابا عبدالله الحسین (ع) پیوند خورده است.همانگونه که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند که انقلاب اسلامی ایران بخش کوچکی از قیام عاشورای امام حسین (ع) است.

امام جمعه شهرستان بستک اظهار داشت: جنگ های ۳۳ روزه، ۲۲ روزه و ۸ روزه و پشتیبانی جمهوری اسلامی از این جنگها در مقابل رژیم صهیونیستی، حضور مستقیم جمهوری اسلامی و رشحاتی از جریان دفاع مقدس است که امروزه خود را در دنیا نشان داده است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بستک تصریح کرد: انهدام پهپاد آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی، پیام مهمی بود که بعد از ۴۰ سال و در آستانه گام دوم انقلاب اتفاق افتاد و واقعه نادری بود.

همچنین سید شمس الدین حسینی قتالی فرماندار شهرستان بستک گفت: در مقایسه اول قیام امام حسین (ع) برای جنگ نبود بلکه مدیریت کردن قیام مردمی علیه یزید بود.مردم ایران نیز به رهبری امام خمینی (ره) قیامی علیه شاه زمانه یعنی استبداد انجام دادند و در مقایسه دوم امام حسین (ع) در منطقه ای بنام کربلا مورد محاصره قرار گرفت و به ایشان حمله شد در حالیکه امام حسین (ع) به کسی حمله نکرد.

وی اضافه کرد: در دفاع مقدس نیز ما به هیچ کشوری، شخص یا دولتی حمله ور نشدیم اما مورد حمله قرار گرفتیم و به مانند امام حسین (ع) دفاع کردیم و در مقایسه سوم تحریمی است که یک قسمتش برمیگردد به زمان رسول الله (ص) که در شعب ابیطالب و فرزندش امام حسین (ع) در صحرای کربلا تحریم شد.

در ادامه سرهنگ محمد مهدی زارع خفری فرمانده ناحیه مقاومت سپاه بستک، هفته دفاع مقدس را یادآور جان فشانی های هزاران شهید، اسیر و جانباز عنوان کرد و افزود: از زمان حکومت های اولیه تا الان، تنها جنگی که باعث شد یک وجب خاک کشورمان را از دست ندهیم جنگ هشت ساله تحمیلی بود.

وی پیروزی انقلاب را نتیجه سه عامل مهم یاری خداوند، حضور مردم در صحنه و رهبری ولایت فقیه دانست.

همچنین اکبر احمدی دولخانی معاون فرماندار بستک نیز مکتب عاشورا و دفاع مقدس را تقابل ظلم و ظالم بیان کرد و اظهار داشت: علیرغم گذشت بیش از هزار و چهارصد سال از قیام کربلا، این قیام ماندگار است و روز به روز هم توسعه پیدا می کند.

وی تاکید کرد: مسئله اصلی روشنگری است که در این مردم وجود داشته و همچنین نقش امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) در مکتب است.اگر افشاگری های حضرت زینب (س) نبود شاید واقعه کربلا در همان زمان محدود میشد و یا پابرجا نمی ماند.

در پایان این جلسه مصوباتی از قبیل بیان پیام عاشورا برای دانش آموزان، انسجام همه جانبه برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی، پاسداشت و بیان خاطرات هشت سال دفاع مقدس، روشنگری هدف قیام امام حسین (ع) جهت حفظ ارزش های دین مبین اسلام، ایجاد روحیه ایثارگری، فداکاری و تصدیق شعائر الله امر به معروف و نهی از منکر به تصویب اعضا رسید.

قابل ذکر است دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بستک در سال ۱۳۹۸ با دستور کار چگونگی ارتباط فرهنگ عاشورا با انقلاب و دفاع مقدس به ریاست حجت الاسلام والمسلمین قائدی در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد و در پایان این جلسه، اعضا به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

انتهای پیام / ش.ز