به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه، با اشاره به ۳۱ شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی اظهار کرد: در این جنگ صدام و همه قدرت‌ های جهانی علیه ایران به میدان آمدند و می ‌توان گفت که این حمله، هجومی به مرزهای کشور نبود بلکه دشمن انقلاب اسلامی و هویت ما را نشانه گرفته بود.

وی افزود: دفاع مقدس دوران خاص و طلایی بود که همه ملت ایران از پیر و جوان و زن و مرد دست در دست یکدیگر از مرز تا پایتخت کشور متحد شدند و با تمام قوا جلوی هجوم متجاوزان را گرفتند و نتیجه این شد که حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان نیفتاد.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی با مدنظر قرار دادن شهدا در هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: در زمان جنگ تحمیلی رشادت های بسیاری از ملت ایران شاهد بودیم و جانبازان و شهدای زیادی نیز تقدیم انقلاب شد که امروز بر همه ما وظیفه است تا نام و یاد شهدا و خانواده های شاهد و ایثارگر را زنده نگه داشته و قدردان آنها باشیم.

وی تصریح کرد: دشمنان این نظام، آن روز خیلی پیشتر از خود ما حقیقت انقلاب را درک کردند و از همین‌ رو برای نابودی این انقلاب دست به کار شده اند.هشت سال دفاع مقدس به ما کمک کرد تا ۴۰ سال مقاومت کرده و زیر بار ظلم دشمنان نرویم و امروز به جایی برسیم که دشمنان برای مذاکره با ما التماس می ‌کنند.

خطیب جمعه شهرستان بستک ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس بسیارى از معادلات جهانى را تغییر و چراغ امید را در بین ملل مظلوم جهان روشن کرد.ملت غیور ایران اسلامی در جنگ تحمیلی ثابت کردند که در دفاع از میهن اسلامی مقتدرانه حضور خواهند یافت. پیروزی در هشت سال دفاع مقدس بستری را برای تداوم انقلاب اسلامی فراهم کرد.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود، تغییرات مدیریتی در کاخ سفید را به کفن های پوسیده تشبیه کرد و گفت: رئیس ‏جمهور آمریکا اخیرا جان بولتون را از سمت مشاور امنیت ملی برکنار کرد. با این تصمیم، یکی از جنجالی ترین و جنگ طلب ترین دولتمردان آمریکا در سال ‏های اخیر از کاخ سفید اخراج شد. برکناری جان بولتون که به عنوان نماد دشمنی با ایران و فشار بر تهران شناخته میشد به معنای شکست راهبردهای ضد ایرانی آمریکا تلقی می ‏شود.

وی خاطرنشان ساخت: پیش از بولتون نیز کسانی همچون جان مکین سناتور آمریکایی آرزوی پایان انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی را داشتند اما بنا بر وعده صادق رهبر معظم انقلاب، همه آنها امروز استخوان هایشان پوسیده و بدنشان خوراک مار و موریانه شده ولی همچنان جمهوری اسلامی ایران استوار به مسیر خود ادامه می ‏دهد.هر چند بولتون هنوز به حیات نباتی خود ادامه می‏ دهد ولی کسی که مرگ جمهوری اسلامی را آرزو داشت و در این مسیر از هیچ اقدامی فروگذار نکرد امروز مرگ سیاسی خود را نظاره گر است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید، بهار علم و دانش را به همه دانش ‌آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید تبریک گفت و بیان داشت: دانش آموزان امانت هایی هستند در دست معلمان، اگر معلمان با ایمان و آگاهی داشته باشیم دانش آموزانی با ایمان برای جامعه تربیت می شوند.

وی افزود: آموزش و پرورش را باید مهمترین نهاد برای رسیدن به اهداف اساسی یک نظام دانست به این دلیل که مهمترین رکن و عامل پیشرفت، نیروی انسانی آن محسوب می‏ شود که این نهاد به صورت نظام مند مسئولیت تربیت آن را برعهده دارد.

انتهای پیام / ش.ز