به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، جمعی از فعالان عرصه میراث فرهنگی ، صنعتگران صنایع دستی و فعالین گردشگری سطح شهرستان بستک با صدور بیانیه‌ای حمایت خود را از مهندس علی اصغر مونسان وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام داشتند.همچنین از ناصر شریفی نماینده مردم غرب هرمزگان نیز خواسته شده که حمایت خود را اعلام نماید.

در این بیانیه آمده است:

«قل الحق و ان کان فیه هلاکک فان فیه نجاتک»
«حق را بگو اگر چه نابودی تو در آن باشد، زیرا که نجات تو در آن است». امام کاظم (ع)

میراث فرهنگی آن چیز است که از گذشته به یادگار باقی مانده و بیانگر فرهنگ و تمدن یک ملت میباشد. بر این اساس میراث فرهنگی شامل مکانهای تاریخی،مذهبی نظیر مساجد زیارت گاه ها و آثار علمی،تاریخی و هنری و هرآن چیز که با این موضوع ارتباط داشته باشند.

از کارنامه درخشان مهندس مونسان ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی میتوان به توسعه زیرساخت های گردشگری،افزایش تعداد هتل ها،مراکز اقامتی و بومگردی ، راه اندازی ریل تور غرب کشور ، توجه به بیمه شاغلان و زنان تولید کننده صنایع دستی ، لغو رویداد برای گردشگران خارجی ، افزایش تعداد موزه ها و رشد ۴۰ درصدی تعداد گردشگران خارجی از اوایل سال تاکنون اشاره نمود.

ما جمعی از فعالین میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک به نمایندگی از فرزندان ملت و با آگاهی از سوابق درخشان ، ارزنده و برجسته مهندس مونسان در این برهه ی حساس حمایت قاطع خود را از وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی اعلام میداریم و از نمایندگان ملت خواستاریم به نقش و وظیفه‌ی گرانسنگ خود در نمایندگی واقعی ملت ایران پایبند بوده و با رای اعتماد خود به ایشان پاسخی نیک به اعتماد ملت بدهند.

«اللهم انی اعوذ بک من ایثار الباطل علی الحق». امام صادق (ع)

انتهای پیام / ش.ز