به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: سالروز شهادت محمد علی رجایی رئیس‌ جمهور وقت و محمد جواد باهنر نخست ‌وزیر وقت که در ۸ شهریور سال ۱۳۶۰ توسط سازمان مجاهدین خلق در سازمان نخست وزیری کشته شدند را گرامی می داریم.

وی افزود: دولتمردان ایران باید مانند این دو شهید در دولت رفتار کنند و راه آن ها را الگوی راه خود قرار دهند.رفتار و منش امثال رجایی و باهنر باید درس عبرتی برای مسئولین باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در ادامه با اشاره به توجه دولت به اولویت فرهنگ گفت: یکی از مهمترین مباحث در هر نظام سیاسی، تشخیص اولویت ‏هاست که بدون اولویت سنجی توان و انرژی کشور به درستی خرج نخواهد شد و آفت و مشکلات کشور، جامعه را آزار خواهد داد. هر نظام سیاسی که نتواند اولویت‏های خود را در بحث پیشرفت و توسعه مشخص نماید، بدون شک در مسیر انحرافی پیش خواهد رفت که آثار عینی آن پس از چند سال مشخص خواهد شد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در طول سالیان متمادی همواره تلاش داشته اند تا در عرصه ‏های مختلف، اولویت ‏ها را مورد توجه قرار دهند و مسئولان و متولیان امر را به پرداختن به آن موضوع ترغیب و در مواردی موظف کنند.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود تحولات منطقه را مورد بحث قرار داد و اظهار کرد: رژیم صهیونیستی در طول چند دهه گذشته ثابت کرده که هر زمان به تنش آفرینی و اقدامات تحریک آمیز در منطقه دست می ‏زند به دنبال فرار از یک مشکل یا نشان دادن چهره ای قدرتمند از خود با هدف پوشاندن ضعف‏ های داخلی است.

وی افزود: در شرایط کنونی دور جدیدی از تنش آفرینی‏ های این رژیم در منطقه شروع شده است. عراق، سوریه و لبنان در چند روز گذشته شاهد حملات رژیم صهیونیستی بوده است، در این میان به نظر می رسد که حمله اسرائیل به لبنان مسئله مهم تری باشد.

خطیب جمعه شهرستان بستک تروریسم را ابزار دشمنی غرب با نظام جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد: ایران اسلامى پس از پیروزى انقلاب و از همان روزهای آغازین شکل گیری، به ‏دلیل مخالفت و رویارویی با سیاست‏ ها و اهداف نظام سلطه و استکبار جهانى مورد بغض و کینه دشمنان اسلام قرار گرفت. این دشمنان در راستای سرنگونی و نابودی نظام اسلامی، روش ناجوانمردانه ترور اشخاص و شخصیت های مهم و تاثیرگذار نظام که در شکل گیری و اداره آن سهم تاثیرگذاری داشتند را دستور کار خود قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: هدف قرار دادن شخصیت های تاثیرگذار سیاسی، اجرایی و دانشمند کشور همچون شهدای هسته ای از سوی دشمنان، یک راهبرد مهم را به خوبی نشان می ‏دهد که آنان نقش مهم نیروی انسانی دانشمند متعهد و مومن را در پیشبرد اهداف والای نظام اسلامی و رسیدن به قله ‏های موفقیت همچون دستیابى کشورمان به سطوح بالایى از دانش هسته‏ اى و رشد فزاینده علمى کشور در عرصه‏های گوناگون را به خوبی حس کرده و تنها راه توقف این حرکت رو به رشد را حذف عواملی می ‏دانند که در صف مقدم جبهه مبارزه با سلطه طلبی نظام غرب جهاد می ‏کنند.

انتهای پیام / ش.ز