به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام محمد علی دمی زاده امام جمعه موقت شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته دولت گفت: شهیدان رجایی و باهنر بسیار مهربان ، رئوف و دلسوز بوده و در بسیاری از کمالات و فضائل سرآمد بودند و امروز دولتمردان ما نیاز بیشتری دارند که از این دو شهید بزرگوار درس بگیرند.

وی با تاکید بر لزوم حفظ وحدت و همبستگى دولت و مردم‏ اظهار داشت: هفته دولت فرصت خوبی برای بیان فعالیت ها و اقدامات مدیران دستگاه های اجرایی است تا مردم را در جریان کارهای انجام شده و در حال اجرا قرار دهند.

امام جمعه موقت شهرستان بستک در ادامه با اشاره به مسئله نفتکش ایرانی گریس ۱ ابراز داشت: نفتکش ایرانی گریس ۱ حامل ۲ میلیون بشکه نفت خام که از یک ماه و نیم گذشته به صورت غیرقانونی و به بهانه نقض تحریم‏ های یک جانبه اتحادیه اروپا علیه سوریه توسط نیروی دریایی انگلیس توقیف و در آب‏ های جبل الطارق لنگر انداخته بود، بالاخره با حکم دادگاه جبل الطارق رفع توقیف و مجدداً موتورهای آن برای انجام مأموریت‏ روشن شد.

وی تصریح کرد: توقیف نفتکش ایرانی با تحریک دولت ترامپ، اشتباه بزرگ دولت انگلیس بود زیرا لندن فکر می کرد مسئولان ایرانی با التماس و عذرخواهی، خواهان آزادی نفتکش خود خواهند شد در حالی که ایران با توقیف نفتکش انگلیسی آن هم با حضور و اسکورت ناو آنها، اقتدار دریایی خود را برای همه کشورهای غربی و عربی ثابت کرد.

خطیب جمعه موقت شهرستان بستک بیان داشت: باید در مقابل ابرقدرت ها ایستاد و ابزار این ایستادگی و مقاومت، تکیه بر قدرت لایزال الهی، اطاعت از رهبری و مسلح شدن در برابر دشمنان است.

وی خاطرنشان ساخت: موضع قاطع ایران در برخورد با نفتکش گریس ۱ مبنی بر توقیف نفتکش انگلیس، باعث شد تا اقتدار دریایی ایران برای کشورهای غربی اثبات شود، در واقع غربی ها تصور نمی کردند ایران مقابله به مثل کند به همین دلیل غافلگیر شدند.نفتکش های ایران از امروز به بعد در تنگه های بین المللی از جمله تنگه جبل الطارق با آزادی کامل تردد خواهند کرد، زیرا هیچ کشوری از جمله آمریکا جرات توقیف آن را نخواهد داشت.

حجت الاسلام دمی زاده در پایان به اقدامات موثر رئیس قوه قضاییه اشاره کرد و افزود: در وضعیت کنونی، مبارزه با فساد ضروری ترین اقدام قوه قضاییه در راستای امید آفرینی و عدالت گستری خواهد بود.

وی با تاکید بر نظارت دقیق بر عملکرد دستگاه‌ها برای جلوگیری از ایجاد کانون فساد اظهار کرد: از قوه قضائیه بخاطر عملکرد مثبت تشکر می کنم چرا که امید را در مردم زنده می‌ کند.

انتهای پیام / ش.ز