به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر گفت: ارزش و اهمیت عید غدیر موجب شده که از آن به عنوان عید ولایت نام ببرند و بر همه ما لازم است تا این عید را پاس داشته و در راستای تقویت آن کوشا باشیم.

وی غدیر را سرمنشا تحقق حکومت عدالت جهانی دانست و افزود: اساس دین بر توحید و نبوت استوار است و اکمال آن برای بقاء ، نصب ولی و جانشین است که این مهم در روز عید غدیر محقق شد و موجب یاس و ناامیدی کفار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی با اشاره به اینکه غدیر الگوى حکومت اسلامى را تعیین می کند اظهار داشت: در روز عید غدیر مهمانی بگیرید و شکم فقرا را سیر کنید چرا که این روز، عیدی بزرگ برای وحدت مسلمانان جهان است و هر فردی که عاشق امام علی (ع) است باید تلاش کند تا در روز عید سنگ تمام بگذارد.

وی تصریح کرد: غدیر باید پر رنگ برگزار شود چرا که این موضوع امر پیامبر (ص) است که فرموده اند باید به فرزندان خود واقعه غدیر را بیاموزید.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به مسئله جهاد و با تاکید بر اینکه فرهنگ جهادی کار کردن باید ادامه پیدا کند و در همه جامعه نهادینه شود افزود: هر کجا کار جهادی آغاز شد موفقیت از آن شهر و منطقه بوده است ، لذا مردم هر روستا که گروه های جهادی در آن منطقه حضور می یابند به یاری آن گروه ها بشتابند و آنها را تنها نگذارند.

وی با تاکید بر اینکه روحیه جهادی از امامان معصوم به ما سرایت کرده است بیان داشت: از اوایل انقلاب گروه های جهادی شکل گرفت و تمام آن ها به کمک مردم می رفتند و به همین خاطر جهاد سازندگی نیز شکل گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی به تجدید میثاق جهادگران با رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: اینگونه تجمعات می تواند جوانان را سرشوق بیاورد و روز به روز بر تعداد جهادگران افزوده شده و نشاط در بین جوانان به وجود آید.

خطیب جمعه شهرستان بستک در ادامه، مبارزه با فساد اقتصادی را بی امان توصیف کرد و ابراز داشت: نقش و جایگاه دستگاه قضایی، نقشی کلیدی و اثرگذار است که باید برای تحقق آن تلاش مضاعف صورت گیرد.جمهوری اسلامی در فرآیند تحولی خود در پیچ تاریخی نقش آفرینی قرار گرفته است و با پایان دهه چهارم و تبدیل نهال انقلاب به شجره طیبه چهل ساله، نوید بخش افقی روشن و سرشار از موفقیت برای ملت ایران در دهه پنجم است.

وی خاطرنشان ساخت: این رویکرد جدید دستگاه قضا، قدمی موثر در تحقق عدالت در دهه پنجم انقلاب اسلامی است و به نظر می‏ رسد این مبارزه بی‏ امان با فساد اقتصادی باید تداوم یابد.

امام جمعه شهرستان بستک در بخش پایانی خطبه ها، آمریکا را دشمنی غیر قابل اعتماد و بدخواه ملت ها خواند و با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد گفت: وقتی نام ۲۸ مرداد می‏آید، کودتا علیه دولت مصدق و تحولات قبل و بعد از آن برای ایرانیان مرور می‏شود.تحولاتی که اگر به خوبی درک نشود، می ‏تواند منجر به تکرار تاریخ برای ملت‏ های دیگر شود. ۲۸ مرداد نشان داد که مستکبرین علیه هیچ دولتی با هر درجه از همراهی یا آزادی خواهی، به حداقل‏ ها راضی نخواهند شد.

انتهای پیام / ش.ز