به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) اظهار داشت: امام باقر (ع) چون در اواخر دوران حکومت بنی‌ امیه به سر می‌ برد، از ضعف قدرت حاکمه استفاده کرد و در نشر معارف اسلامی، تلاش گسترده ‌ای را به کار برد.

وی افزود: امام باقر (ع) با صاحبان عقاید مختلف مناظره می کرد و به سوالات آن ها پاسخ می داد، لذا از آن امام در مسائل فقهی و اجتماعی روایات فراوانی نقل شده است.

امام جمعه شهرستان بستک گفت: باید سیره ائمه را الگو‌ قرار دهیم تا در جامعه اسلامی امروز از زیر فشار و حرف زور دشمنان اسلام سربلند بیرون بیاییم.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به اینکه روز عرفه روز نیایش با خداوند متعال در صحرای عرفات است اضافه کرد: نهم ذی الحجه یادآور شهادت مظلومانه سفیر امام حسین (ع) است که به نمایندگی از سرور و سالار شهیدان در کوفه به سر می برد.

خطیب جمعه شهرستان بستک با توجه به قرار گرفتن در آستانه عید سعید قربان گفت: هر کس بتواند نفس خود را قربانی کند آن روز عید است و امید است با قربانی کردن نفس اماره هر روز خود را عید قرار دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی پیشاپیش عید قربان را تبریک گفت و بیان داشت: شرکت در نماز عید قربان بسیار سفارش شده و علاوه بر این، قربانی کردن نیز در این روز از اهمیت بالایی برخوردار است.

امام جمعه شهرستان بستک در ادامه ، سرنوشت بحرین پس از جدایی از ایران را مورد بحث قرار داد و گفت: در روز ۲۳ مرداد ۱۳۵۰ جزیره بحرین ، استان چهاردهم ایران در پی جدایی از سرزمین مادری خود اعلام استقلال کرد.این مسئله باعث شد بحرین به پایگاه نظامی انگلیس و آمریکا در منطقه تبدیل شود و یک کشور وابسته تلقی شود.بحرین هیچگاه یک کشور مستقل نبوده و اسناد تاریخی نشان دهنده این است که جدایی بحرین از ایران یک توطئه انگلیسی آمریکایی بوده است.

وی تصریح کرد: انگلیس در طی دوران حضور خود در منطقه توانست با انعقاد قراردادهای مختلف با شیوخ بحرین، زمینه تحت الحمایگی این کشور در برابر خود را آماده کند، بنابراین جدایی بحرین در درجه اول یک طرح کاملا انگلیسی بود و از آنجا که استقلال بحرین با حمایت و نفوذ کشورهای بیگانه صورت گرفت، امور داخلی این کشور نیز به راحتی دست خوش دخالت قدرت های بزرگ قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی همچنین با اشاره به سالگرد پیروزی و مقاومت ۳۳ روزه حزب الله لبنان در برابر ارتش رژیم صهیونیستی و شکست مفتضحانه این رژیم افزود: بازخوانی حوادث و تحولات این پیروزی ، هر زمان دستاوردهای بسیار والا و ارزشمندی را به همراه دارد چرا که این پیروزی ارزش های واقعی و حقیقی شکل گیری جریان مقاومت و یا به تعبیری جبهه مقاومت در یکی از حساس ترین مناطق راهبردی جهان و نتایج ثمربخش آن را برای تمامی ملت های مبارز به اثبات می رساند.

وی تاکید کرد: دستاوردهای این پیروزی ها و خط مشی حزب الله لبنان در طی سالهای اخیر به خوبی ثابت کرده که راهبرد مقام معظم رهبری در مقابله با دشمنان با محوریت مقاومت تنها راهبرد موثر در مقابل دشمنان است.

انتهای پیام / ش.ز