به گزارش بستک نیوز ، سید بدر آل عبائی در تشریح این جلسه اظهار داشت: صبح امروز جلسه ای با حضور مهندس نوروزی معاون اداره کل میراث فرهنگی، مهندس فرح مسئول حفظ و احیاء بناهای تاریخیِ اداره کل میراث فرهنگی، مهندس صلاح الدین احمدی ریاست شورای اسلامی شهر بستک و دکتر رضایی مشاور طرح مطالعه بافت تاریخی و ارزشمند بستک در محل اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با محوریت آغاز مطالعات بافت تاریخی و ارزشمند شهر بستک برگزار گردید.

آل عبائی افزود:در این جلسه در مورد جایگاه فرهنگی بستک در استان هرمزگان و جنوب کشور، خصوصیات بافت تاریخی شهر، محوریت و نحوه اشاعه سبک معماری بستکی به سایر مناطق و کشورهای همسایه در گذشته و امروز و نحوه مطالعه ی بافت تاریخیِ بستک تبادل نظر و تصمیماتی اتخاذ گردید.

شهردار بستک ضمن توصیه به شهروندان نسبت به استفاده از سبک معماری ارزشمند بستکی در بناهای خود گفت : خواهشمندیم مردم در طراحی بناهای خود از مهندسین معماری، خصوصا معماران آشنا به سبک معماری بستکی مشورت بگیرند.

گفتنی است در پی برگزاری همایش معماری بستکی در اسفندماه ۹۷ و توجه به معماری و فرهنگ و هنر بستکی توسط مدیریت شهری اقدامات موثری جهت احیاء معماری بستکی در دست اقدام است.

انتها/آ