به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز سید شمس‌الدین قتالی فرماندار شهرستان بستک ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی گفت: شهرستان بستک امروز به عنوان یکی از مهمترین ‌قطب های خبری استان هرمزگان شناخته می شود زیرا سایت ها و جراید مهمی در این شهرستان فعال هستند که باعث خرسندی ماست .

وی با مهم برشمردن بحث خبر و اطلاع‌رسانی در جامعه گفت : خوشبختانه اکثر خبرنگاران شهرستان ما از انصاف و خوبی برخوردار هستند ولی گاه نیز دیده می‌شود برخی با بی انصافی قلم می‌زنند .

قتالی با اشاره به این موضوع که سالی که در آن قرار داریم سالی است که انتخابات مجلس در آن برگزار می شود از خبرنگاران خواست آرامش فکری و روانی را به جامعه تزریق کنند و افزود: قطعا شهرستان بستک در بخش خبر رسانی و اخبار انتخابات تعیین کننده است و شما خبرنگاران می توانید افکار جامعه را مدیریت کنید.

فرماندار شهرستان بستک با اشاره به این موضوع که شغل خبرنگاران مانند تیغ دو لبه است اضافه کرده : قلم شما می تواند هم به مثبت ببرد و باعث اعتلای جامعه شود و هم می‌تواند به منفی ببرد و جمعی را به تباهی بکشاند و دچار مشکلات کند.

قتالی در ادامه استقلال را مهمترین انتظار مسئولین از رسانه‌ها عنوان کرد و گفت : رسانه‌ای که استقلال نداشته باشد در ابتدا خودش را در بین آحاد جامعه خراب می‌کند و در ثانی کسی به سایت و خبرش اعتماد نمی‌کند وی افزود:قطعا در یک خبر انتخاب تیتر بسیار اهمیت دارد و گاهاً یک تیتر خوب و جذاب باعث می‌شود کل اخبار توسط مخاطب خوانده شود و گاهی نیز یک خبر جذاب به خاطر تیتر بی‌محتوا سوخته می شود.

دقت ، سرعت و صحت سه رکن مهم خبر

در ادامه امام جمعه شهرستان بستک با اهمیت شمردن شغل خبرنگاری گفت گفت: در شرایط کنونی کشور بیش از گذشته نیاز است تا خبرنگاران در کار خود جدی باشند. گاهی ممکن است به خاطر کم اطلاعی یک خبرنگار و ارسال خبری روح و روان جامعه‌ای متشنج شود زیرا مهمترین مسئله در یک جامعه سلامت روانی است.

حجت الاسلام والمسلمین قاعده ادامه داد : همه برنامه ها و مراسم ها با تلاش شما خبرنگاران داده می‌شود و معمولا از شما نامی برده نمی‌شود .وی سرعت دقت و صحت را مهمترین رکن خبرها معرفی کرد و افزود : این سه رکن مهم اگر در هر خبری رعایت شود خبری که به مخاطب می رسد قطعا خبر سالمی است.

در پایان مراسم با حضور مدیرکل روابط عمومی استانداری هرمزگان از خبرنگاران شهرستان بستک تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتها/آ