به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، شب گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفری به بندرلنگه با فعالین فرهنگ ، هنر و رسانه غرب هرمزگان دیدار کرد.

در این دیدار نمایندگان شهرستان ها به بیان مسائل ، مشکلات و دغدغه های خود در حوزه های فرهنگی و هنری پرداختند.

نماینده شهرستان بستک در این جلسه با اشاره به کمبود زیرساخت های فرهنگی و هنری در شهرستان بستک به عنوان قطب و پیشانی فرهنگی استان هرمزگان گفت : تنها سالن فرهنگی و هنری شهرستان بستک جوابگوی ظرفیت بالای این شهرستان نیست و درخواست یک مجموعه فرهنگی درخور شهرستان بستک هم ‌اکنون از میان هنرمندان فراتر رفته و به بدنه جامعه کشیده شده است.

وی همچنین درخواست کرد وزیر پلاتو وعده داده شده در جلسه هنرمندان با معاون وزیر ارشاد برای شهرستان بستک را پیگیری کند.

همچنین در ادامه ضمن مهم شمردن اهمیت و نفوذ رسانه های محلی توجه ویژه دولت به رسانه های محلی و تنها دو هفته نامه شهرستان بستک را درخواست کرد.

‌سخنگوی اهالی فرهنگ ، هنر و رسانه شهرستان بستک در این جلسه با اشاره به اینکه بستک از گذشته محل پرورش بزرگان فرهنگی همچون استاد فرامزی ، فایض و غیرت بوده است توجه ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تخصیص جشنواره های ملی و استانی فرهنگی و تمرکز زدایی از مرکز استان به بستک و شهرستان های دیگر هرمزگان را درخواست کرد.

وی همچنین با اشاره به مجتمع فرهنگی دهنگ ، بلااستفاده بودن این مجتمع از بدو تاسیس تاکنون را عجیب دانست و از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کرد به دعوای بین دو نهاد کتابخانه و ارشاد در باره مالکیت و یا تجهیز این مجتمع پایان دهد.

او در پایان بودجه کم و غیرقابل تکیه اداره های ارشاد شهرستان ها برای حمایت از هنرمندان را ناامید کننده دانست و افزود : برخی از ادارات شهرستان ها با ماهیانه ۵٠٠ هزار تومان اداره می شوند که اکثر بار برنامه های فرهنگی و هنری را به دوش شهرداری ها کشانده است.

انتهای پیام / آ